Niedziela, 14 czerwca
13°C Jelenia Góra
reklamy

Stawiają na fotowoltaikę

Audio

Czytaj na głos

Autor: Relacje Regionalne 1 min czytania

Pierwsze wsparcie dla Spółdzielni Energetycznej Sudecka Energia zostało pozyskane.

Przypominamy, że jednym z celów, jakie postawiła przed sobą spółdzielnia, jest współpraca członków w zakresie pozyskiwania środków na projekty i budowę źródeł OZE.

Pierwszy wniosek o wsparcie dotyczył "Opracowania dokumentacji dla źródeł OZE w Spółdzielni Energetycznej Sudecka Energia".

- Właśnie dostaliśmy informację, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie - mówi Dyrektor Inkubatora Przedsiębiorczości Krzysztof Solarz.

To oznacza otrzymanie 400 tysięcy złotych bezzwrotnego wsparcia (co stanowi aż 90% kosztów kwalifikowanych).

W ramach przedsięwzięcia zostanie opracowana dokumentacja dotycząca:

  • powstania fotowoltaiki przy świetlicy w Przedwojowie
  • powstania fotowoltaiki na terenie przy oczyszczalni ścieków w Krzeszowie
  • powstania fotowoltaiki na terenie przy stadionie sportowym w Czarnym Borze
  • powstania fotowoltaiki na dachu szkoły w Czarnym Borze
  • powstania źródła OZE na zrekultywowanym składowisku odpadów spółki Sanikom

Powstała dokumentacja będzie kolejnym krokiem w kierunku budowy własnych źródeł OZE na terenie działania Spółdzielni.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka