Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 4521
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Stawiają na turystykę rowerową

Sobota, 25 czerwca 2022, 8:14
Aktualizacja: 9:27
Autor: red
REGION, Mieroszów: Stawiają na turystykę rowerową
Fot. Tomasz Tracewski/Gmina Mieroszów
Gmina Mieroszów oferuje mnóstwo możliwości w zakresie turystyki rowerowej.

Góry Kamienne, Stołowe, walory widokowe są zróżnicowanie - od głębokich przełomów ( Ścinawki), trawersy stromych powulkanicznych szczytów Gór Suchych, masywów: Lesitej Wielkiej, Stożka Wielkiego, Dzikowca po nieco łągodniejsze Góry Stołowe, Zawory w okolicach Łącznej, Różanej czy Golińska.

Turystyka na rowerach elektrycznych pozwala na bezproblemowy dojazd we wszystkie te rejony bez martwienia się o kondycję. Dlaczego Sokołowsko? Położone w kotlinie w samym sercu Gór Suchych - to obecnie najlepsza baza wypadowa w całej gminie aby skosztować tego bogactwa. Otaczające ją szczyty, schowane w nich atrakcje i punkty widokowe, zróżnicowanie tras rowerowych ( kilka oznakowanych) o różnym stopniu trudności, sprawi że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Trasy rowerowe w terenie są trudne i wyczerpujące dla zwykłego amatora MTB, sytuacja zmienia się diametralnie , gdy skorzystamy z e-bike. Wjazd na Przełęcz Trzech Dolin Schronisko PTTK Andrzejówka ) dojazd do ruin pałacu Hochbergów, Zamku Radosno czy nawet do okolic Zamku Rogowiec nie będzie już problemem. Strome, trudne technicznie podjazdy np. na Garbatkę, Stożek Mały, Waligórę, Miłosza, Suchawę, czy Włostową - z których to szczytów można podziwiać fantastyczne widoki na okolice staną się możliwe.

Oprócz ekstremalnych wypraw w jak tu się lokalnie mówi na Góry Suche "Sudeckie Alpy" rowerem elektrycznym dojedziemy do innych atrakcji gminy położonych nieco dalej: miasta Mieroszowa ( z wieżą widokową na Kościelnej Górze, zabytkowym rynkiem, czy położonym niedaleko szybowiskiem Mieroszów, Czartowskich Skał, Gniazda na Dziobie na górze Dziób w Różanej, Zoo Łączna.

W Rybnicy Leśnej możemy odwiedzić zabytkowy Kościół Św. Jadwigi, Unisław Śląski pomnik przyrody lipę drobnolistną a także dojechać do szczelin wiatrowych na Lesistej Wielkiej. E- bike to także szansa na odwiedzenie nie tylko naszej gminy - w niedalekiej odległości przecież są także atrakcje takie jak Adrspassko - Teplickie Skały (skalne miasto), wsie z zabytkową zabudową w okolicach Mezimesti - Viznov, Ruprechtice, bazylikę w Krzeszowie oraz rezerwat Głazy Krasnoludków, Domy Tkaczy w Chełmsku czy wieże widokowe na Dzikowcu oraz Borowej.

Sokołowsko oferuje wolność w planowaniu wycieczek - dlatego że zasięg tych rowerów to nawet 160 km, więc wszystko to jest możliwe do objechania na jeden weekend. Wkrótce powstaną w tym roku dwie nowe ponad 50 km trasy piesze, tzw. Mieroszowski Szlak Dzika i Szlak im Pavla Hecko, które również nadają się do jazdy na rowerze elektrycznym, a spinają większość tych atrakcji, o których wyżej była mowa.

Również Starostwo Powiatu Wałbrzyskiego Ziemia Wałbrzyska tworzy swoje szlaki rowerowe, które urozmaicą tę formę spędzania wolnego czasu w naszym regionie.

Twoja reakcja na artykuł?

12
86%
Cieszy
2
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group