Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 1911
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stefanos E. z zarzutami

Sobota, 19 lutego 2011, 11:13
Aktualizacja: 14:37
Autor: red
Wałbrzych: Stefanos E. z zarzutami
Fot. red
Wczoraj w świdnickiej Prokuraturze Okręgowej zeznawał prezes WZWiK Stefanos E. oraz jego asystent Mirosław P. Prokuratura postawiła im prawdopodobnie zarzut udziału w procederze kupowania głosów podczas wyborów samorządowych w Wałbrzychu w 2010 roku.

Stefanos E. i jego asystent Mirosław P. usłyszeli prawdopodobnie w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy zarzut z art. 250 Kodeksu Karnegio, który mówi, że : „kto, przemocą, groźbą bezprawną lub przez nadużycie stosunku zależności, wywiera wpływ na sposób głosowania osoby uprawnionej albo zmusza ją do głosowania lub powstrzymuje od głosowania, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Przypomnijmy, że Stefanos E., prezes WZWiK oraz radny miejski, startował w wyborach z listy PO. Świadkowie, którzy zgłaszali się do prokuratury w związku z aferą korupcyjną podczas wyborów samorządowych w Wałbrzychu, wymieniali Stefanosa E. jako tego, który miał namawiać do kupowania głosów. Sam Stefanos E. zaprzeczał od początku, że ma jakikolwiek związek z procederem kupczenia głosami. Na czas wyjaśnienia sprawy zawiesił swoje członkostwo w PO.

Przesłuchanie Stefanosa E oraz jego asystenta, trwało pięć godzin. Prokuratura nie chce komentować sprawy i w poniedziałek zamierza wydać oświadczenie. Również Stefanos E. po wyjściu z sądu nie chciał komentować zarzutów.

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group