Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5153
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stefanos Ewangielu nie przyznaje się do winy

Środa, 23 lutego 2011, 7:16
Aktualizacja: 13:45
Autor: red
Wałbrzych: Stefanos Ewangielu nie przyznaje się do winy
Stefanos Ewangielu
Fot. red
Przewodniczący WZWiK Stefanos Ewangielu wydał oświadczenie, w którym nie przyznaje się do zarzutów stawianych mu przez prokuraturę.

Kilka dni temu Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła przewodniczącemu WZWiK Stefanosowi Ewangielu zarzut brania udziału w procederze kupowania głosów podczas wyborów samorządowych w Wałbrzychu w 2010 roku. Ewangielu nie przyznał się do tych zarzutów. Przed prokuraturą złożył wyjaśnienia, a sam przedstawił oświadczenie.

Oto treść tego oświadczenia:

Szanowni Państwo,

Decyzję Prokuratora przyjmuję z pokorą. Nie wiem, dlaczego tak ciężko niektórym osobom zrozumieć, że zarzut nie stanowi o winie. Od początku tego spektaklu twierdziłem, że jestem niewinny i swojego zdania nie zmienię.

Podtrzymuję swoje wcześniejsze słowa zawarte w oświadczeniu wydanym 4 stycznia 2011 roku, iż nie brałem udziału i nie zlecałem nikomu kupowania głosów w wyborach, które odbyły się 21 listopada i 5 grudnia 2010 roku.

Wierzę, że kolejne kroki, podejmowane przez organy sprawiedliwości, pozwolą na wykazanie prawdy, po której będę mógł odzyskać zaufanie mieszkańców, a moi najbliżsi nigdy już nie będą narażeni na okrutne emocje, które towarzyszą tym wszystkim wydarzeniom.

Stefanos Ewangielu

Czytaj również

Komentarze (56)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group