Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3700
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Stop dla łamiących kwarantannę

Niedziela, 9 stycznia 2022, 6:42
Aktualizacja: 9:53
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Stop dla łamiących kwarantannę
Fot. Policja Dolnośląska
Jak będzie wyglądać jutro nasza rzeczywistość, zależy w dużej mierze od Naszej wspólnej odpowiedzialności. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się pandemii Covid–19 wymaga od nas wszystkich podejmowania zdecydowanych działań. Najprostszymi z nich są m.in. stosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz zachowanie dystansu społecznego.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa, policjanci stale prowadzą działania kontrolne oraz apelują o zachowywanie się w sposób odpowiedzialny, a także zgodny z obowiązującymi przepisami. Jak wszyscy wiemy, każda osoba przemieszczająca się w przestrzeni publicznej ma obowiązek zakrywania ust i nosa. Stosując się do tej zasady, każdy z nas dołoży swoją cegiełkę w walce z niewidzialnym wrogiem, jakim jest COVID-19. Zakrywając usta i nos unikniesz odpowiedzialności karnej w związku z niestosowaniem się do reżimu sanitarnego, a także będziesz miał bezpośredni wpływ na swoje zdrowie oraz innych osób, które spotykasz każdego dnia.

W ostatnim czasie odnotowywany jest stały wzrost liczby osób zarażonych i przebywających na kwarantannie. Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy! Z obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej zwolnione są jedynie osoby, które posiadają stosowne zaświadczenia lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

Ponieważ nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta, czują się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i innych, mundurowi stale prowadzą kontrole osób objętych kwarantanną i miejsc, gdzie mogą gromadzić się większe grupy osób. Funkcjonariusze sprawdzają też przestrzeganie obowiązujących w galeriach handlowych, a także środkach komunikacji miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

16
41%
Cieszy
9
23%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
5%
Smuci
8
21%
Złości
3
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group