Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2539
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Strachy na Lachy w Marii

Sobota, 12 grudnia 2009, 9:18
Aktualizacja: 22:00
Autor: red.
Wałbrzych: Strachy na Lachy w Marii
Fot. Krzysztof Żarkowski
W blisko dwugodzinnym koncercie zespół zaprezentował zarówno stare, dobrze znane kawałki, jak i utwory z najnowszej płyty "Dodekafonia" – publiczność przyjęła je entuzjastycznie.

Strachy Na Lachy są formacją założoną w 2002 roku przez Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego oraz Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza. Po roku ukazała się pierwsza płyta zespołu pt. ,,Strachy na Lachy”. Krążek z 2005 roku ,,Piła tango” uzyskał miano złotego, podobnie jak ,,Zakazane piosenki” z 2008 roku. Zespół sięgnął też do twórczości Jacka Kaczmarskiego, efektem czego jest płyta ,,Autor” z 2007 roku.

W przyszłym roku planowane jest wydanie krążka ,,Dodekafonia”, a singla ,,Żyję w kraju” możemy posłuchać – nieprzypadkowo – już od 11 listopada. Tuż przed koncertem zapytaliśmy Grabaża, jak mu się ,,Żyje w kraju", w którym…. - To jest nasze i szczęście i przekleństwo – mówił. - Niestety, to, co potrafię robić i to, co kocham robić, jest tylko w Polsce. Jestem skazany na ten kraj: z jednej strony go kocham, z drugiej nienawidzę – dodał.

Co prawda, koncert rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem, jednak fani SNL nie poczuli się zawiedzeni samym występem grupy, która zaprezentowała m.in. utwory Jacka Kaczmarskiego, jak i np. ,,Dzień dobry kocham cię”, ,,Dygoty” czy też ,,Jedna taka szansa na 100”. Od początku występu publiczność bawiła się i śpiewała wraz z grupą, której występ zakończyły podwójne bisy.

W poniedziałek zaprezentujemy wywiad, jakiego Grabaż udzielił naszemu portalowi.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group