Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3687
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Stracił uprawnienia

Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 7:29
Aktualizacja: Wtorek, 23 czerwca 2020, 8:27
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Stracił uprawnienia
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci w miniony piątek prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z ruchu „piratów drogowych”. Dwa dni później wałbrzyska drogówka prowadziła działania „Motocyklista”. Mundurowi sprawdzali, czy kierujący jednośladami oraz inni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów.

W miniony piątek policjanci ruchu drogowego z wałbrzyskiej komendy przeprowadzili działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości na drogach powiatu. Miejsca pomiaru wyznaczone zostały w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Łącznie skontrolowano 90 pojazdów i ujawniono 30 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości. Nikt w tym dniu nie stracił prawa jazdy.

Kolejne działania przeprowadzone w minioną niedzielę przez wałbrzyską policję ukierunkowane były na miłośników jednośladów. Ich celem było ograniczenie wykroczeń popełnianych przez nierozsądnych motocyklistów, ale także innych uczestników ruchu drogowego. W czasie działań mundurowi ujawnili 69 wykroczeń, z czego 2 z nich popełnione zostały przez motocyklistów. Ukarano 62 osoby mandatami karnymi, a 1 kierujący pojazdem stracił prawo jazdy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group