Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5206
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Straciła 30 tysięcy

Wtorek, 23 maja 2023, 10:28
Autor: red
Wałbrzych: Straciła 30 tysięcy
Fot. KMP Wałbrzych
Od ponad dwóch miesięcy na terenie naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego nie doszło do oszustw na tzw. wnuczka, czy policjanta.

Taka sytuacja miała jednak miejsce wczoraj, dlatego wałbrzyscy funkcjonariusze prowadząc działania informacyjne po raz kolejny ostrzegają przed przestępcami, którzy wyłudzają pieniądze od osób starszych. W poniedziałek oszuści zaatakowali w dzielnicy Podzamcze, tym razem dzwoniąc na telefon stacjonarny do 69-latki.

Do seniorki chwilę po wykonanym telefonie przyszły dwie nieznane jej osoby - kobieta i mężczyzna, którzy mieli być policjantami. 69-latka przekazała im pieniądze w kwocie 30 tysięcy złotych. Niestety dopiero po pewnym czasie pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. W związku z tym zdarzeniem policjanci zwracają się z apelem o wsparcie osób starszych przede wszystkim do ich dzieci oraz wnuków i przypominają schemat działania sprawców.

Przestępcy często dzwonią także do osób starszych i przy każdej możliwej okazji zmieniają metody działania. Osoba odbierająca telefon myśli, że ma do czynienia z policjantem albo członkiem rodziny, którego dawno nie widziała.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
88%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group