Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 3198
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Straż Miejska sprawdza, jak segregujemy odpady

Piątek, 16 stycznia 2015, 6:30
Aktualizacja: 7:48
Autor: red
Wałbrzych: Straż Miejska sprawdza, jak segregujemy odpady
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Od stycznia 2014 roku na mocy wydanego przez prezydenta Wałbrzycha upoważnienia, Straż Miejska kontroluje prawidłowość prowadzonej przez wałbrzyszan segregacji odpadów.

Do tej pory kontrolą objęte zostały głównie osoby fizyczne. Strażnicy skontrolowali 465 nieruchomości. W 114 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości, polegające na niestosowaniu się do zasad segregacji. Właściciele posesji zostali pouczeni o obowiązku segregacji. W wyniku ponownej kontroli nieruchomości, na których stwierdzono zaniedbania w kwestii segregacji, funkcjonariusze Straży Miejskiej ujawnili, że na 1 posesji nadal nie jest prowadzona prawidłowo segregacja odpadów. Właściciel posesji nie zmienił też deklaracji, na taką, która obejmuje niesegregowanie odpadów. Wałbrzyszanin ten został ukarany mandatem karnym. 5 właścicieli nieruchomości wcale nie złożyło w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu „deklaracji śmieciowej”. Bezpośrednio po interwencji strażników deklaracje takie zostały zawarte.

Kontrola w zakresie prowadzenia segregacji odpadów dotycząca osób fizycznych będzie nadal powadzona przez Straż Miejską w Wałbrzychu w 2015 roku.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group