Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3235
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Strażacy dali czadu

Wtorek, 6 grudnia 2022, 8:26
Autor: red
Wałbrzych: Strażacy dali czadu
Fot. ZS nr 5 w Wałbrzychu
W minionym tygodniu w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu przeprowadzono spotkanie z funkcjonariuszami KM PSP Wałbrzych w Wałbrzychu.

Podczas zajęć poruszono kwestie dotyczące niebezpiecznych zdarzeń, jak pożar, ulatnianie się czadu, gazu, czy wypadki drogowe. Uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w podobnych sytuacjach. Ważnym tematem była ochrona przed zaczadzeniem. Młodzież miała okazję zobaczyć czujniki czadu, które powinny znaleźć się w każdym domostwie, które korzysta z pieca węglowego czy ogrzewania gazowego. Funkcjonariusze Straży Pożarnej podali sposoby postępowania w przypadku wykrycia czadu czy gazu w powietrzu.

W trakcie gościnnej wizyty przedstawiono uczniom psa - Carlę - także służącego w ekipie strażaków. Zadaniem psa jest poszukiwanie żywych osób, które ucierpiały podczas wypadków budowlanych lub komunikacyjnych. Omówiono sposób szkolenia psów oraz specyfikę ich służby. Uwaga uczniów skierowana była głównie na Carli, która skradła niejedno serce. Spotkanie koordynowały Kamila Wybraniec oraz Katarzyna Cichowlas-Romańska.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group