Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 3161
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Strażnica przy Ogrodowej prawie gotowa

Czwartek, 29 grudnia 2011, 16:12
Aktualizacja: Niedziela, 1 stycznia 2012, 12:21
Autor: Sven
Wałbrzych: Strażnica przy Ogrodowej prawie gotowa
Fot. Sven
Tuż przed świętami dokonano odbioru Prac budowlanych. W tej chwili trwają prace poprawkowe. Można więc uznać, że w zasadzie budynek jest gotowy do zagospodarowania przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej.

- Dla nas to ogromny postęp, wręcz krok w XXI wiek, w którym przecież żyjemy. To nowy obiekt, którego nie będzie trzeba non stop remontować. Zostanie tu przeniesiona jednostka z ulicy Ratuszowej oraz stanowisko kierowania z ulicy Przemysłowej, gdzie pozostanie jednostka ratowniczo-gaśnicza – mówił komendant Grzegorz Kułak.

Zadanie inwestycyjne, jakim jest strażnica jest realizowane od 2002 roku, ale budowa nabrała tempa dopiero w 2011roku.

Przypomnijmy, że w grudniu 2010 roku dzięki zabiegom nowego starosty Roberta Ławskiego udało się skompletować potrzebną do kontynuacji budowy dokumentację. Kolejnym krokiem był intensywny lobbing starosty i komendanta u wojewody dolnośląskiego na rzecz pozyskania niezbędnych do zakończenia budowy środków.

Po przeprowadzeniu przetargów budowa ruszyła w maju 2011 roku. Wykonana została instalacja wodno-kanalizacyjna i centralnego ogrzewania, elewacja i wewnętrzne prace murarskie, wstawiono drzwi i okna.

Czerwcowe starania starosty i poseł Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej zakończyły się przyznaniem 4 milionów złotych przez MSWiA.

Kolejne przyspieszenie prac nastąpiło we wrześniu, gdy skoordynowano prace w sposób umożliwiający wejście na plac budowy kolejnych wykonawców. Łącznie budowa kosztowała 18 300 000 złotych.

Jednak nie oznacza to, że strażacy przeniosą się do nowej siedziby lada dzień. W budynku nie ma żadnego wyposażenia, niezbędnego do podjęcia codziennej działalności. – Brakuje mebli i wyposażenia stanowiska kierowania. Część mebli możemy zabrać ze sobą z poprzedniej siedziby, ale pewne instalacje i urządzenia muszą zostać zrobione w tej jednostce od podstaw. Aby to wszystko zostało zrealizowane potrzeba jeszcze ponad miliona złotych. Te pieniądze są przewidziane w kosztorysach, ale w tym momencie nie są zaplanowane w żadnym budżecie. Obecnie są prowadzone rozmowy z wojewodą i komendą główną w sprawie pozyskania niezbędnych funduszy – zakończył komendant Grzegorz Kułak.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group