Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2773
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Strażnicy miejscy nadal będą kontrolować, jak segregujemy odpady

Czwartek, 23 listopada 2017, 14:24
Autor: red
Wałbrzych: Strażnicy miejscy nadal będą kontrolować, jak segregujemy odpady
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Nikogo nie dziwi już fakt, iż wałbrzyscy strażnicy miejsyc sprawdzają zawartość pojemników na odpady komunalne.

Prawidłowo segregowane śmieci pozwalają mieszkańcom Wałbrzycha zaoszczędzić spore sumy pieniędzy. Coraz większa ilość odpadów jest ponownie wykorzystywana, dzięki czemu, środowisko w którym żyjemy jest mniej obciążone pozostałościami naszego bytowania.

W ostatnim okresie rozpoczęto również kontrole podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Tu obowiązują nieco inne zasady.

- odpady wytworzone przez pracowników i klientów danego zakładu, takie jak artykuły higieniczne, opakowania po żywności, papierowe ręczniki, itp. - odbiera gmina.

- odpady poprodukcyjne, np. kartony, folie, plastik, artykuły z działalności spożywczej, odpady poprodukcyjne, będące wynikiem obróbki, przeróbki, demontażu, itp. - przedsiębiorca jest zobowiązany usuwać na podstawie odrębnej umowy podpisanej z firmą, która posiada zezwolenie na ich odbiór.

W przypadku niestosowania się do powyższych zasad strażnik może ukarać przedsiębiorcę mandatem karnym w kwocie do 500 złotych, a w przypadku skierowania sprawy do sądu grzywna może wynieść do 5000 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group