Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2151
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strażnicy miejscy patrolują Śródmieście na rowerach

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 18 marca 2014, 16:57
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Za oknem wiosna. Na ulice naszego miasta wyruszył na nowo patrol rowerowy Straży Miejskiej.

Patrol rowerowy funkcjonuje w wałbrzyskiej Staży Miejskiej od ponad 10 lat. Początkowo były to rowery górskie. Od ubiegłego roku funkcjonariusze moją możliwość korzystania z rowerów wspomaganych elektrycznie. Obecnie straż dysponuje czterema rowerami górskimi oraz dwoma elektrycznymi. W najbliższym czasie jednostka wzbogaci się o kolejne dwa rowery ze wspomaganiem elektrycznym.

Wprowadzenie patrolu rowerowego jest kontynuacją prowadzonej przez Urząd Miejski w Wałbrzychu polityki proekologicznej. Strażnicy docierają do trudno dostępnych górzystych, przyleśnych terenów, wszędzie tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać, a patrol pieszy potrzebowałby zbyt wiele czasu na dotarcie.

W codziennych zadaniach mundurowi mają kontrolę zrewitalizowanego parku miejskiego im. Jana III Sobieskiego. Atutem rowerzystów jest szybkość, mobilność oraz ekologia. Zważywszy na fakt budowy coraz większej ilości ścieżek rowerowych skuteczność patrolu rowerowego zyskuje na znaczeniu. Służba w patrolu rowerowym uzależniona jest dodatkowo od aury pogodowej.

Najwięcej podejmowanych przez strażników w patrolu rowerowym interwencji dotyczy wykroczeń uciążliwych społecznie, takich jak spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem, czy zakłócanie ładu i porządku publicznego.
- Mieszkańcy Wałbrzycha, choć już przyzwyczajeni do widoku strażnika na rowerze, to jeszcze nie zawsze skojarzą sobie, że to nadjeżdża stróż prawa, aby wczas zaprzestać czynu zabronionego. Stąd duża skuteczność rowerzystów – mówią funkcjonariusze.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Rozrabiacz 18-03-2014 20:27
STRAŻNICY MIEJSCY POLUJĄ W ŚRÓDMIEŚCIU
~... 19-03-2014 1:17
"spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem" a sa miejsca nie objete zakazem? Takie w ktorych moge napic sie legalnie piwa ktore lubie, nie takiego ktorego nazwa widnieje na parasolu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group