Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2653
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Strefa poszerza kontakty

Piątek, 17 czerwca 2016, 10:18
Autor: red
Wałbrzych: Strefa poszerza kontakty
Fot. użyczone
Ponad 200 przedsiębiorców z całej Polski wzięło udział w II edycji INVEST–PARK Business Mixer, organizowanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Było to największe tego typu wydarzenie na Dolnym Śląsku, które stanowiło okazję do nawiązania nowych relacji biznesowych.

- Wałbrzyska strefa dba o budowanie odpowiedniego klimatu inwestycyjnego, czego efektem jest spotkanie w tak licznym i prestiżowym gronie. Naszym celem jest kojarzenie inwestorów strefowych z przedsiębiorcami działającymi poza WSSE. Takie kontakty mogą przerodzić się w stałą współpracę i przyczynić do rozwoju firm – podkreśla Maciej Badora, prezes wałbrzyskiej strefy.

W pierwszej części spotkania uczestnicy zasiedli przy okrągłych stołach, aby podczas dwuminutowych wystąpień zaprezentować firmę. Po przedstawieniu swojej oferty oraz wysłuchaniu pozostałych, przedsiębiorcy przesiadali się do następnej grupy partnerów. Po czterech sesjach, uczestnicy posiadali ponad 30 kontaktów biznesowych.
- Przyznam, że jadąc na spotkanie byłem dość sceptyczny, ale z każdą minutą moje podejście się zmieniało. Krótkie, dwuminutowe wystąpienia mają kolosalne znaczenie, aby poznać specyfikę firmy oraz zaprosić wybrane osoby do dalszych rozmów – podsumowuje Piotr Kuś, dyrektor zakładu Electrolux w Świdnicy.

- Presja czasu wymaga od uczestników wybrania jedynie kluczowych informacji o swojej działalności. Taka formuła pozwala poznać wiele osób, z którymi kontakty mogą zaowocować w przyszłości – mówi Jolanta Woźniak, kierownik ds. kluczowych klientów firmy Nifco Poland.

Po prezentacji firm, uczestnicy wzięli udział w części networkingowej. W kuluarowych rozmowach mieli okazję poznać szczegóły ofert wybranych partnerów biznesowych oraz nawiązać relacje z osobami, z którymi nie spotkali się przy stołach.
- Nie ukrywam, że udało się zebrać pokaźny zbiór kontaktów, które prawdopodobnie będą wstępem do dalszych rozmów i potencjalnych obszarów współpracy – mówi Andrzej Modzelewski, koordynator ds. zakupów firmy Mahle.

W INVEST-PARK Business Mixer wzięły udział przedsiębiorstwa z województw: dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego, a nawet kujawsko-pomorskiego. Reprezentowali między innymi branże: motoryzacyjną, IT, AGD, budowlaną, chemiczną, farmaceutyczną, elektryczną, a także usługi doradcze, logistyczne oraz przetwórstwa metali i tworzyw sztucznych.
- To unikatowe wydarzenie, w którym spotykają się zarówno firmy działające w strefie, jak i poza nią. Warto korzystać z takich okazji, nie tylko w celu znalezienia klientów, ale również parterów biznesowych i nowych płaszczyzn wymiany doświadczeń. Są to powody, dla których już po raz drugi jesteśmy partnerem tego wydarzenia – tłumaczy Natalia Komarzańska z kancelarii Olesiński i Wspólnicy.

INVEST PARK Business Mixer odbył się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, która była partnerem głównym wydarzenia. Zwieńczeniem spotkania był wieczorny pokaz fontanny multimedialnej. Widowisko będące połączeniem muzyki, strumieni wodnych, światła i projekcji laserowych zostało przygotowane specjalnie na tę okazję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group