Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 3480
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Strefa z akcjami

Wtorek, 9 listopada 2010, 11:24
Aktualizacja: 11:25
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Strefa z akcjami
Fot. WSSE Invest Park
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST–PARK" Sp. z o.o. objęła akcje Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki S.A. o wartości 7,35 mln zł w zamian za aport nieruchomości o powierzchni 3,5ha.

Wniesiona nieruchomość położona jest we Wrocławiu przy ul. Kwiatkowskiego i objęta jest statusem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

DPIN S.A. otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na dofinansowanie pierwszego etapu budowy parku, w którego skład będzie wchodzić budynek biurowy z przyległą do niego halą parku technologicznego, przeznaczone w szczególności dla innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw. Całkowita wartość realizacji pierwszego etapu wynosi ponad 18,8 mln zł przy dofinansowaniu w wysokości ponad 5,7 mln zł. Planowane zakończenie inwestycji w zakresie pierwszego etapu nastąpi w 2013 roku.

Na terenie parku planowane jest utworzenie nowoczesnej infrastruktury pod technologię oraz komercjalizację wyników badań naukowych. Powstaną między innymi inkubator przedsiębiorczości oraz laboratoria, w których przedsiębiorcy prowadzić będą prace badawcze i wdrożeniowe.

Ponadto przedsiębiorcy lokujący swoje inwestycje na terenie parku będą mogli korzystać ze zwolnień podatkowych dostępnych na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group