Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Strefowy turniej halowej piłki nożnej młodzieży OHP

Piątek, 14 marca 2014, 14:15
Aktualizacja: 14:16
Autor: PAW
Głuszyca: Strefowy turniej halowej piłki nożnej młodzieży OHP
Fot. użyczone
Hufiec Pracy 1–30 w Wałbrzychu wraz z Dolnośląską Wojewódzką Komendą OHP we Wrocławiu, po raz kolejny był organizatorem Strefowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Młodzieży OHP, który odbył się 13 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy.

Zawody były eliminacjami do corocznego Wojewódzkiego Turnieju w Legnicy. W turnieju wzięło udział 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 4 zespoły.

Rozgrywki zostały otwarte przez przedstawiciela Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP we Wrocławiu, Wojciecha Gembarę oraz Komendanta Hufca Pracy 1-30 w Wałbrzychu, Pawła Mycio.

Mecze rozgrywane były dwa razy po 5 minut.

Grupa A:

ŚHP Środa Śląska – OSiW Mysłakowice (1-6)
HP Bystrzyca Kłodzka - OSiW Ząbkowice Śląskie (1-3)
HP Bystrzyca Kł. – OSiW Mysłakowice (0-4)
ŚHP Środa Śląska – OSiW Ząbkowice Śląskie (0-3)
ŚHP Środa Śląska – HP Bystrzyca Kłodzka (0-1)
OSiW Ząbkowice Śląskie – OSiW Mysłakowice (1-3).

Grupa B:

HP Świdnica – HP Ziębice ( 2-1)
HP Wałbrzych - HP Kamienna Góra (3-0)
HP Wałbrzych – HP Ziębice (5-1)
HP Świdnica – HP Kamienna Góra (3-0)
HP Świdnica – HP Wałbrzych (1-0)
HP Kamienna Góra – HP Ziębice (1-1).

Drużynami, które awansowały do półfinałów, były drużyny z jednostek organizacyjnych z Mysłakowic, Ząbkowic Śląskich, Świdnicy i Wałbrzycha. W walce o finał pierwszym meczem było spotkanie drużyn z OSiW w Mysłakowicach oraz HP w Wałbrzychu. Mecz rozstrzygnął się na korzyść gospodarzy, którzy wygrali wynikiem 2-0. W kolejnym półfinałowym spotkaniu, uczestniczyły jednostki z HP Świdnicy oraz OSiW w Ząbkowicach Śląskich. Mecz zakończył się na korzyść drużyny z Ząbkowic, która wygrała spotkanie 3-1.

W meczu o trzecie miejsce w turnieju pomiędzy HP w Świdnicy a OSiW w Mysłakowicach musiały rozstrzygnąć rzuty karne, ponieważ spotkanie zakończyło się remisem 1-1. W rzutach karnych lepsi okazali się uczestnicy ze Świdnicy, którzy zwyciężyli 3:2.

W finale spotkały się drużyny z HP w Wałbrzychu oraz OSiW w Ząbkowicach Śląskich. Rywalizacja, jak przystało na finał, była bardzo zacięta, a tego efektem był wynik końcowy remis 0-0, a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Emocje sięgnęły zenitu, gdy zawodnicy przystąpili do rzutów karnych, w których lepsi okazali się zawodnicy HP w Wałbrzychu, wygrywając 2-1 i zajmując 1. miejsce w turnieju. 2. miejsce zajęła drużyna z OSiW w Ząbkowicach Śląskich, natomiast 3. zawodnicy z HP w Świdnicy.

Podsumowaniem zawodów było wręczenie zwycięskim drużynom pamiątkowych medali, dyplomów oraz certyfikatów awansu do Wojewódzkiego Turnieju w Legnicy, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplom uczestnictwa.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group