Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3748
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelanina pod aresztem śledczym?

Wiadomości: REGION, Świdnica
Wtorek, 22 listopada 2011, 18:44
Aktualizacja: 19:11
Autor: JB
Fot. JB
Dziś o 10.00 rano pod aresztem śledczym w Świdnicy napadnięto na konwój przewożący więźnia.

Ćwiczenia, bo o nich mowa, zmobilizowały wszystkie służby miejskie: Pogotowie Ratunkowe, Policję, Straż Miejską, Służbę Więzienną, Straż Pożarną.

Przeprowadzanie tego typu akcji ma na celu eliminację błędów w działaniu w przyszłości. Sprawna komunikacja wszystkich służb sprawiła, że pomoc poszkodowanym, zabezpieczenie skażonego terenu nastąpiło w najkrótszym możliwym czasie. Zaangażowanie w ćwiczenia , przeprowadzenie ich według najwyższych standardów zoptymalizuje i zniesie do minimum ryzyko późniejszych komplikacji na wypadek podobnego zdarzenia. Wszystkie służby zgodnie twierdzą, że takie ćwiczenia pozwalają na wypracowanie schematów, które służą głównie poprawieniu jakości niesionej pomocy a także poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Ramowy przebieg ćwiczeń

Pod bramę wjazdową aresztu śledczego podjeżdża samochód konwojowy policji, który przewozi osadzonego z rozprawy w sądzie, niespodziewanie padają strzały w kierunku pojazdu konwojowanego i posterunku uzbrojonego nr 2. W wyniku ostrzelania terroryści ciężko ranią funkcjonariusza policji. Zamaskowani przestępcy, aby odwrócić uwagę funkcjonariusza na posterunku, wrzucają za bramę butelkę z cieczą niewiadomego pochodzenia. Niezidentyfikowana ciecz może doprowadzić do skażenia środowiska i być niebezpieczna dla ludzi. Napastnicy grożąc dowódcy konwoju, odbijają więźnia. Zamachowcy zabrali dowódcę konwoju jako zakładnika. Odjechali nieoznakowanym autem. Dyrektor Aresztu Śledczego powiadamia wszystkie służby. Na miejsce przyjeżdża Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna i Straż Miejska. Ratownicy przystępują do działań. Następuje ewakuacja funkcjonariusza z wieżyczki i działanie neutralizowania cieczy potencjalnie niebezpiecznej. Pogotowie Ratunkowe udziela pomocy medycznej poszkodowanym. Po obezwładnieniu agresywnych osadzonych (więźniów aresztu), zostają oni umieszczeni w izolatce. W trakcie Dyrektor Aresztu otrzymuje informacje, że terroryści zostali zatrzymani, zakładnik odbity.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group