Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3672
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stypendia dla najlepszych studentów

Czwartek, 14 lipca 2011, 16:58
Aktualizacja: 17:03
Autor: Adam
Wałbrzych: Stypendia dla najlepszych studentów
Fot. Adam
Dzisiaj, 14 lipca, w siedzibie władz miasta gościli najwybitniejsi studenci Wałbrzycha. Czwórce najlepszych żaków przyznano Stypendium Prezydenta Wałbrzycha.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 28 czerwca 2007 roku, co roku przyznawane są stypendia studentom, którzy w ciągu roku akademickiego wykazali się największą aktywnością studencką i osiągnęli najwyższe średnie.

W tym roku zostały wyróżnione studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa: Agnieszka Gajda (Politologia) i Katarzyna Świętochowska (Logistyka) oraz studenci Politechniki Wrocławskiej: Tomasz Pośpiech (Zarządzanie i Inżynieria Produkcji) i Cyprian Kamil Krajewski (Mechanika i Budowa Maszyn).

Cyprian K. Krajewski, po odebraniu wyróżnienia szczerze przyznał: - Stypendium to efekt długiej nauki. Pieniądze odłożę na najbliższą przyszłość, jak wiadomo nauka kosztuje - Z podziękowaniem w ręku, z uśmiechem na twarzy dodał: - W wakacje wyruszam w podróż po Polsce.

Podobnego zdania jest Agnieszka Gajda: - Stypendium daje mi możliwość rozwoju i inwestycji w siebie, motywuje do nauki. Część przeznaczę na podróże.

Dumny ze swoich studentek był kanclerz PWSZ: - Agnieszka jest bardzo aktywna, działa w kole naukowym, zajmuje się sprawami organizacyjnymi. Ma zadatki na osobę z przebiciem zawodowym. To dobry „nabytek” dla przyszłego pracodawcy. Kasia natomiast angażuje się społecznie, bierze aktywny udział w konferencjach i pracach koła naukowego- zdobywa doświadczenie potrzebne przyszłemu inżynierowi – chwalił studentki PWSZ Jan Zwierko.

Każdy ze studentów otrzymał stypendium w łącznej wysokości 1800 zł. Gratulacje złożył p.o. prezydenta Roman Szełemej, który obiecał podniesienie kwoty i liczby stypendiów. Stypendium ma zostać podniesione do 1000 zł. miesięcznie, a liczba nagrodzonych wzrośnie do 20 osób. które po skończonej edukacji podejmą pracę w Wałbrzychu.

Gratulujemy stypendystom!

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group