Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5593
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Stypendystka z Jedliny

Środa, 17 lutego 2021, 12:47
Aktualizacja: 13:48
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Stypendystka z Jedliny
Fot. M.Świderska
Od kilku lat Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Jedlinie – Zdroju współpracuje z Polską Uniwersytecką Szkołą Kształcenia Indywidualnego, nadając działaniom szkoły nowy wymiar edukacyjny.

W ramach tej współpracy przeprowadzane są, w wybranych klasach 4-8, zajęcia z szybkiego czytania, warsztaty i prelekcje dla rodziców oraz warsztaty dla uczniów klas 8. Istnieje również możliwość uczestnictwa uczniów w płatnych kursach szybkiego czytania, prowadzonych przez trenerów USKI, po indywidulanym nawiązaniu kontaktu ze szkołą. Ich celem jest nowatorskie podejście do nauki, samodzielnej i systematycznej pracy, poznanie stylu uczenia się, rozwinięcie kreatywności i wyobraźni, opanowanie technik pamięciowych, które pozwolą uczyć się łatwo i przyjemnie.

Dyrektor, co roku, składa również wnioski do kolejnych edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego USKI. Jego celem jest wspieranie uczniów uzdolnionych, posiadających osiągnięcia sportowe, artystyczne, naukowe czy wolontaryjne. W tym roku naszą szkołę prezentowały dwie uczennice: Antonina Krasa z klasy 7 a i Wiktoria Malinowska z klasy 8 a. Uczennice dały się wielokrotnie poznać jako zdobywczyni najwyższych lokat w konkursach. O miano Laureata i uzyskanie stypendium finansowego walczą zgłoszeni uczniowie, nie tylko ze szkól podstawowych, ale także ponadpodstawowych. Po głosowaniu w roku szkolnym, 2020/21 tytuł Laureata Stypendium USKI za I semestr 2020/21 uzyskało 10 uczniów, w tym nasza uczennica - Wiktoria Malinowska, której serdecznie gratulujemy. Dnia 16 lutego w gabinecie dyrektora szkoły – Pani Katarzyny Lepis – Wiktoria, w obecności taty, otrzymała z rąk Dyrektor USKI – Pana Artura Czelnego - Certyfikat Laureata Programu.

Opracował: K.Lepis

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group