Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3706
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sudeckie LO pełne pasji

Piątek, 10 lutego 2023, 5:45
Autor: red
Wałbrzych: Sudeckie LO pełne pasji
Fot. użyczone
Rozmowa z Panią Dyrektor nowootwieranego Sudeckiego Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu mgr Joanną Kozłowską.

PANI DYREKTOR W REKLAMIE SZKOŁY WSKAZANE JEST, ŻE STOSUJE PANI ELEMENTY OCENIANIA KSZTAŁTUJĄCEGO, CZYM ONE JEST?

W ocenianiu kształtującym ważny jest systematyczny partnerski dialog nauczyciel – uczeń, dzięki temu znane są cele nauczania oraz kryteria sukcesu. Uczeń w trakcie bieżącej pracy otrzymuje informacje od nauczyciela, jaki materiał z danego przedmiotu opanował bardzo dobrze, a nad jakim musi jeszcze popracować. Pobudza to refleksje nad własnym procesem uczenia się i motywuje do podjęcia działań.

DLACZEGO TAK WAŻNE SĄ MAŁE ZESPOŁY KLASOWE?

W klasie liczącej 15 osób, bo tyle u nas liczą klasy, nauczyciel ma możliwość indywidualnego podejścia do ucznia, a co za tym idzie napotkane przez niego trudności są natychmiast wyłapywane i niwelowane.

CO PANI ZDANIEM JEST MOCNYM ATUTEM SZKOŁY?

Rozwijanie pasji. Nasza szkoła to nie tylko podstawa programowa. Liceum to czas pięknej młodości, odkrywania świata i siebie. Dzięki szerokiej ofercie zajęć dodatkowych, o których wspomniałam w poprzedniej rozmowie, każdy znajdzie coś dla siebie.

DLACZEGO AKURAT PASJA?

To bardzo proste. Dlatego, że zainteresowania są to zajęcia, którym poświęcamy się w pełni i z przyjemnością. Jesteśmy wtedy szczęśliwsi, bardziej kreatywni i zmotywowani do pracy. Ludzie, prowadzący życie z pasją, częściej doświadczają pozytywnych emocji oraz jest im łatwiej w przypadku napotkanych niepowodzeń.

A SKĄD POMYSŁ NA ZAJĘCIA Z TAJNIKÓW MAKIJAŻU?

A dlaczego by nie? Nastolatki bardzo dbają o swój wygląd. Wykonanie dobrego makijażu uczy koncentracji i precyzji, a wśród naszej kadry mamy fachowca po kursach. Zamiast You Tuba mamy eksperta na żywo.

A PROGRAMOWANIE?

Dzięki bogato wyposażonej sali komputerowej oraz pełnego pasji nauczyciela programowania chcemy pokazać informatykę w trochę innej odsłonie. Posiadamy własną, dużą drukarkę 3D i jej tajniki będą zgłębiać chętni uczniowie. Dodatkowo kontynuujemy po Szkole Podstawowej Młody Kopernik kolejne wtajemniczenia Sudoku, korzystając ze wsparcia laureata mistrzostw świata w Pekinie Pana Piotra Gdowskiego oraz naszego matematyka i mistrza sudoku Pana Dariusza Frąszczaka.

NIE MA NIC ZA DARMO, TO ILE KOSZTUJE TAKA SZKOŁA?

Czesne wynosi - 599 zł miesięcznie, z tym, że dla uczniów z orzeczeniem o spectrum autyzmu, wynosi 0,00 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

7
58%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
3
25%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group