Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2693
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Sukces „Anki”

Piątek, 15 września 2017, 6:41
Aktualizacja: 9:03
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Szczawno-Zdrój: Sukces „Anki”
Fot. red
Najlepszy napój regionalny, taką prestiżową nagrodę w konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów" zdobyła produkowana w Szczawnie–Zdroju woda mineralna Anka.

We wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim odbyła się XVII edycja konkursu. Był to pierwszy etap, w którym wybrano najlepsze produkty pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, napoje i produkty mieszane oraz najlepsze dania i potrawy regionalne i tradycyjne. Jak podają organizatorzy główna idea konkurs to: „identyfikacja regionalnych produktów oraz ich promocja, przygotowanie ich producentów do uczestniczenia w systemach jakości żywności, zarówno na szczeblu unijnym, jak i krajowym.”

Woda mineralna Anka będzie miała jeszcze szansę na kolejne wyróżnienie. W drugim etapie konkursu wezmą udział wszyscy laureaci z województw w całej Polsce. Krajowa Kapituła Konkursu zadecyduje, kto otrzyma nagrodę PERŁA 2017 i nagrodę Klucz do Polskiej Spiżarni. Wielki Finał konkursu, podczas którego zostaną wręczone wspomniane nagrody odbędzie się 24 września w Poznaniu podczas targów Smaki Regionów-Polagra Food.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group