Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3553
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Arad: Sukces karateków

Wtorek, 2 listopada 2010, 15:52
Aktualizacja: Czwartek, 4 listopada 2010, 14:48
Autor: red
Arad: Sukces karateków
Fot. użyczone
Sukcesem zakończył się wyjazd zawodników MKS Szczawno–Zdrój (kadetów i juniorów), którzy w rumuńskim Aradzie uczestniczyli w Pucharze Europy Karate Shinkyokushinkai.

W turnieju Puchar Europy Karate Shinkyokushin wystartowało około 150 zawodników z 10 krajów europejskich zrzeszonych w EKO, w tym również 10 zawodników z Polski. Turniej rozegrano w kategoriach wiekowych kadet 14 - 16 lat oraz junior 17 - 18 lat. Podczas Pucharu Europy odbył się również narodowy turniej Rumuńskiej Organizacji Kyokushin pod nazwą Romanian Open 2010 dla seniorów i seniorek w kategorii wagowej Open podzielony w kategoriach dla zawodników doświadczonych i początkujących.

Polskę na Pucharze Europy w Rumunii reprezentowali zawodnicy klubów: MKS Szczawno-Zdrój Jacek Baranowski Team (4 zawodników) oraz zawodnicy z klubu z Warszawy. Kierownikiem zespołu był Sensei Jacek Baranowski 4 Dan (MKS Szczawno-Zdrój), a trenerami zespołów byli kolejno: sempai Artur Mroszczyk 1 Dan (MKS Szczawno-Zdrój) i sempai Piotr Sztencel (Warszawa). Po zaciętych walkach najmłodsi Polacy zajęli wysokie miejsca i stanęli na podium. Wywalczyli ogólnie 4 medale, w tym jeden złoty, dwa srebrne przypadły zawodnikom z Warszawy i jeden brązowy dla zawodnika Szczawna-Zdroju.

Wyniki:

Kategoria Kadet 14 – 16 lat:

3. miejsce w kategorii kadet - 75 kg zajął Krzysztof Nadolski (MKS Szczawno-Zdrój).

Był to niewątpliwie wielki sukces najmłodszych Polaków na znaczącym europejskim turnieju. Na turnieju jednym z gości zaproszonych i uczestniczący ze swoim klubem był Shihan Furko Kalman 7 Dan Węgry (legenda Europejskiego Karate Kyokushin).

Tak wysokie wyniki sportowe osiągnięte przez najmłodszych polskich zawodników na Pucharze Europy 2010, rokują nadzieję, że już niedługo europejskie turnieje zasilą młodzi i zdolni zawodnicy nowej generacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group