Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2598
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieroszów: Sukces na Olimpiadzie Lekkoatletycznej w Danii

Wtorek, 31 maja 2016, 17:16
Autor: PAW
Mieroszów: Sukces na Olimpiadzie Lekkoatletycznej w Danii
Fot. UM Mieroszów
Po raz czwarty uczniowie PSP w Mieroszowie dostali zaproszenie do udziału w olimpiadzie lekkoatletycznej w Holbeak w Danii i znowu wrócili z medalem, tym razem srebrnym.

Oprócz naszej reprezentacji w zawodach brały udział zespoły z Serbii, Węgier, Niemiec i Macedonii oraz kilkanaście zespołów gospodarzy. Wyjazd był możliwy dzięki pomocy finansowej Urzędu Miejskiego w Mieroszowie, Kopalni Surowców Skalnych z Rybnicy Leśnej oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie. Duży wkład w organizację wyjazdu włożył były nauczyciel Zbigniew Kolanko.

Adam Chowanek, Patryk Gutkowski, Kamil Różnowicz, Oskar Woźny i Kacper Woszczek byli reprezentantami naszego kraju w biegach, skokach i rzutach. Medalowe miejsca zajęli Kamil i Patryk oraz sztafeta 4×100 m. Te dobre miejsca w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej dały srebrny medal. Oprócz samych zawodów, do których dzieci zostały przygotowane przez nauczyciela Wojciecha Oleszkiewicza, był również czas na spotkania ze swoimi rówieśnikami z innych państw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group