Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 1984
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Środa Wielkopolska: Sukces sióstr Omilusik

Piątek, 17 maja 2013, 13:56
Autor: PAW
Środa Wielkopolska: Sukces sióstr Omilusik
Fot. UG Czarny Bór
Świetny występ zanotowały zawodniczki czarnoborskiego ULZKS Heros podczas Mistrzostw Polski Seniorek, które rozgrywały się w niedzielę 12 maja w Środzie Wielkopolskiej.

Na najwyższym stopniu podium wagi 51 kg stanęła Julita Omilusik zdobywając tym samym Mistrzostwo Polski, a Ilona Omilusik zdobyła brąz w wadze 55 kg.

Julita Omilusik rozpoczęła od zwycięstwa z Paulą Kozłow (Dąb Brzeźnica), z którą przegrała na początku roku w Austrii. Tym razem to Heroska była górą, wygrywając walkę na punkty 2:0. Jak się później okazało, była to najbardziej wymagająca przeciwniczka dla Julity, gdyż kolejne walki podopieczna Dariusza Piaskowskiego wygrywała już kładąc rywalki na łopatki przed czasem. W półfinale położyła na plecy inną zawodniczkę z Brzeźnicy - Sarę Jezierzańską, a w finale Sylwię Szulc (Olimpijczyk Radom).

Młodsza Ilona, która rok temu była jeszcze juniorką, również pokazała się z dobrej strony, zdobywając brązowy medal w wadze 55 kg. Ilona już w pierwszym pojedynku spotkała się z bardziej utytułowaną późniejszą złotą medalistką - Katarzyną Krawczyk (Cement-Gryf Chełm) i uległa jej przed czasem przegrywając przez położenie na łopatki. Później jednak w kolejnych walkach nie straciła już żadnych punktów. Najpierw szybko rozprawiła się z Jagodą Piotrowską (Wisła Świecie) i położyła ją na plecy, następnie 5:0 na punkty pokonała Sandrę Pachnik (WLKS Siedlce), a w czwartej walce położyła na łopatki Ewę Stelmaszczyk (Olimpijczyk Radom). W walce o brązowy medal również przez położenie na łopatki pokonała Alicję Gołaszewską (Sobieski Poznań).

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group