Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 2420
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Sukces uczennic z Głuszycy

Poniedziałek, 25 października 2010, 12:10
Aktualizacja: 12:11
Autor: red
REGION, Głuszyca: Sukces uczennic z Głuszycy
Fot. Urząd Miasta w Głuszycy
I miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego zajęła Jessica Gorzała, uczennica głuszyckiego gimnazjum. Będzie reprezentowała Dolny Śląsk w finale ogólnopolskim. Wyróżniona została też Ewa Sakowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 2.

W schronisku Orzeł miał miejsce wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji w szranki słowne stanęło blisko 40 najlepszych mówców z całego Dolnego Śląska. Ich zadaniem było sugestywnie i piękną polszczyzną opowiedzieć o walorach swojego regionu. Jak się okazało, ogromnym powodzeniem cieszyły się tematy związane z podziemiami z okresu II wojny światowej, wśród których dominowała Osówka.

Ewa Sakowicz z SP nr 2 w Głuszycy opowiadała o Kłodzku i Osówce. Uczennicę przygotowywał Edward Piwoński. Bardzo dobrze zaprezentowali się również głuszyccy gimnazjaliści: Paweł Lipski z tematem ,,Powojenny Wałbrzych - miasto wielu kultur" oraz Jessica Gorzała, która słowem ,,zabrała" słuchaczy na rowerową wycieczkę po gminie Głuszyca.
- W tym roku mieliśmy wyjątkowo wielu uczestników, poziom był bardzo wysoki, ale jury było zgodne w werdyktach - mówili organizatorzy z wałbrzyskiego oddziału PTTK. W kategorii szkół podstawowych przyznano trzy miejsca oraz wyróżnienia - w tym dla Ewy Sakowicz.

Z kolei w kategorii szkół gimnazjalnych przyznano tylko miejsce trzecie i dwa pierwsze - w tym dla Jessicy Gorzały. Uczennica, jako jedna z dwóch osób, będzie reprezentowała Dolny Śląsk w kategorii gimnazjalnej w finale ogólnopolskim, jaki przez cztery dni (4-7 listopada) będzie miał miejsce w Legnicy.

Warto w tym miejscu nadmienić, że uczniowie głuszyckiego gimnazjum już dwa razy znaleźli się w ścisłym finale konkursu, zajmując raz siódme, a raz trzecie miejsce wśród najlepszych krasomówców Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group