Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2771
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Sukces wałbrzyszanina

Piątek, 11 października 2019, 9:52
Aktualizacja: 9:53
Autor: PAW
Sopot Curling Team – Jasiecki oraz AZS Gliwice Team Pluta będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Curlingu, które zostaną rozegrane w Szwedzkim Helsingborgu w dniach 16–23 listopada 2019. W drużynie z Sopotu występuje Wałbrzyszanin Bartosz Łobaza

W dniach 4-6 października 2019 na jedynej w Polsce w pełni profesjonalnej hali do curlingu odbył się Turniej Kwalifikacyjny o wyjazd na Mistrzostwa Europy. Zawody te od 2017 wyłaniają reprezentację Polski w curlingu. Prawo startu mają tylko medaliści kwietniowych Mistrzostw Polski. Drużyny z miejsc 2 i 3 rywalizują ze sobą do dwóch wygranych meczów. Następnie zwycięzca konfrontacji również w systemie do dwóch wygranych, staje na przeciwko Mistrzów Polski.

W kwietniu drużyny Sopot Curling Team – Jasiecki u mężczyzn oraz AZS Gliwice Team Pluta u kobiet wywalczyli tytuły Mistrzów Polski. Obie drużyny do soboty czekały na zwycięzców pojedynków, odpowiednio AZS Gliwice „Ogień” (skip: Bosek) z CCC Warszawa „Stone Mleko” (skip: Janowski) oraz CCC Warszawa Team Chmarra z POS Curling Team Łódź (skip: Szeliga-Frynia).

W rywalizacji drużyn z miejsc 2 i 3 lepsze okazały się AZS Gliwice „Ogień” pokonując drużynę z Warszawy 2:1 oraz POS Curling Team Łódź po wygranej 2:0 z Team Chmarra.

W rywalizacji finałowej drużyny Mistrzów Polski nie dały szans rywalom i pewnie w dwóch meczach wygrały rywalizację. Tym samy obie drużyny uzyskały prawo gry na Mistrzostwach Europy Dywizji B.

Drużyna z Sopotu będzie Reprezentowała Polskę po raz 4 na Mistrzostwach Europy. Ostatni raz w 2017, gdzie wywalczyła pierwszy w historii Polski awans do najwyższej dywizji A. Niestety w 2018 Reprezentacja Polski (ŚKC Katowice Team Marlex) zajęła ostatnie miejsce w ME Dywizji A i spadła z powrotem do Dywizji B. Drużyna SCT – Jasiecki wystąpiła w składzie Borys Jasiecki (skip), Konrad Stych (vs), Krzysztof Domin i Bartosz Łobaza.

Dla drużyny z Gliwic będą to pierwsze Mistrzostwa Europy w takim składzie, ale większość zawodniczek w tym pani kapitan występowały już w czempionacie starego kontynentu. Drużyna zagrała w składzie Marta Pluta (skip), Ewa Nogły, Adela Walczak (vs), Justyna Wojtas oraz Marta Świeszek.

Przygotowanie do Mistrzostw oraz relację z samego turnieju będzie można śledzić na profilach drużynowych na facebook’u oraz na stronie zawodów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group