Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3785
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Sukces wałbrzyszanina

Czwartek, 8 lutego 2024, 15:18
Aktualizacja: 15:20
Autor: PAW
Wałbrzych/Kraj: Sukces wałbrzyszanina
Fot. materialy prywatne
Wałbrzyszanin Bartosz Łobaza aktualnie jest zawodnikiem Dolnośląskiego Klubu Curlingowego "Dzik" Świdnica, wypożyczonym do Media Curlingu Club Warszawa na rozgrywki Polskiej Ligi Curlingu oraz Mistrzostwa Polski.

Dobiegły końca rozgrywki na najwyższym poziomie Polskiej Ligi Curlingu. Wśród mężczyzn po raz kolejny zwyciężyła warszawska drużyna MCC Stych, a wśród kobiet koleżanki klubowe MCC Lipińska

Wśród panów rywalizacja była bardzo zacięta. Rozgrywki ekstraligi podzielone są na dwa weekendy, jednakże z powodu występu drużyny Team Stych w Mistrzostwach Europy Dywizji B w Curlingu, mecze tej drużyny oraz drużyny POS Grzelka (w której występował rezerwowy z ME Maksym Grzelka) zostały przełożone. MCC Stych zatem większość meczów rozegrali w tygodniu poprzedzającym ostatni weekend ligowy. Po dwóch remisach i porażce drużyna MCC Stych wskoczyła na właściwe tory i w pozostałych spotkaniach zgarnęła komplet punktów, tym samym wygrywając ligę tuż przed POS Grzelka. Brązowe medale trafiły do drużyny POS Telak – zeszłorocznych wicemistrzów. Na czwartym miejscu uplasowała się ekipa AZS Hertman, a na piątym KSW Herman – zagrają oni na początku kwietnia w barażach o utrzymanie w Ekstralidze odpowiednio z drugą i pierwszą drużyną 1. PLC – KKC Marek i KKC Kawecki. Mistrzowska drużyna w składzie Konrad Stych (skip), Krzysztof Domin, Marcin Ciemiński oraz Bartosz Łobaza, będzie zatem faworytem zbliżających się Mistrzostw Polski w Curlingu, których finały zostaną rozegrane od 13 do 17 marca w Łodzi.

W rozgrywkach kobiet dwie drużyny wyraźnie wyróżniały się w rozgrywkach. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna MCC Lipińska, która w ośmiu spotkaniach przegrała tylko jeden mecz z POS Szeliga-Frynia. Drużyna z Łodzi Marty Szeligi-Frynii ,również zaliczyła jedną porażkę z MCC Lipińska w pierwszym swoim meczu, ale straciła jeszcze punkty remisując z POS Rybicka, która to zajęła miejsce trzecie. Pozostałe miejsca przypadły w kolejności PKC Gieleciak oraz KKC Sikora i również będą musiały walczyć o utrzymanie w barażach. Drużyna MCC Lipińska zagrała w tym samym składzie który zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Dywizji B czyli Aneta Lipińska (skip), Ewa Nogły, Marta Leszczyńska oraz Magdalena Kołodziej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group