Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3389
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Supermarket Tesco przy ulicy Głównej zostanie zlikwidowany

Środa, 7 czerwca 2017, 10:32
Aktualizacja: Czwartek, 8 czerwca 2017, 9:03
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Supermarket Tesco przy ulicy Głównej zostanie zlikwidowany
Fot. red
Tesco podjęło decyzję o zamknięciu w połowie września 9 sklepów w Polsce. Wśród nich jest Tesco znajdujące się przy ulicy Głównej w Wałbrzychu.

Jak podaje Tesco, zlikwidowane zostaną następujące sklepy: Białystok Białostoczek, Głogów Jedności, Konin Chopina, Łódź Galeria, Opole Łąkowa, Oświęcim Majzla, Wałbrzych Główna, Ścinawa Lubińska i Żywiec Kościuszki.
- Przez minione lata przynosiły straty, zmniejszając w ten sposób środki, które moglibyśmy przeznaczyć na rozwój naszego biznesu w Polsce - wyjaśnia Martin Behan, Dyrektor Zarządzający Tesco w Polsce

Taka sytuacja jest spowodowana faktem spadku przychodów firmy o 3 procent. Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku Tesco zamknęło 11 swoich sklepów.
- W ramach ciągłej pracy nad poprawą wyników naszego portfolio sklepów, analizujemy wyniki handlowe niewielkiej liczby sklepów w Polsce. W przypadku ewentualnej decyzji o zamknięciu któregoś ze sklepów, naszym priorytetem będzie w pierwszej kolejności poinformowanie o tym naszych pracowników i zapewnienie im odpowiedniego wsparcia - powiedział Michał Sikora, rzecznik Tesco w komentarzu dla "Rzeczpospolitej".

Tymczasem jak informuje NSZZ Solidarność Tesco, wczoraj dotarła informacja dotycząca kolejnych zwolnień grupowych. Jako przyczynę pracodawca podaje reorganizację zakładu pracy polegającą na zamknięciu 9 supermarketów.

Zwolnienia z pracy obejmą następujące grupy zawodowe:
a. Stanowiska podstawowe
b. Stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami

Zwolnienia grupowe odbędą się w okresie 27 czerwca – 31 sierpnia 2017 roku.

"Pracodawca poinformował nas również, że o kolejności zwolnień decydować będzie okres zatrudnienia u Pracodawcy oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę.

Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/ w innych jednostkach firmy.

Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy, zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, składane będą wypowiedzenia umów o pracę.

Konsultacje ws. zwolnień grupowych odbędą się 12 czerwca 2017 r., we Wrocławiu" - czytamy na stronie internetowej NSZZ Solidarność Tesco.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group