Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5139
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Świadkowie Jehowy wznawiają spotkania

Piątek, 1 kwietnia 2022, 8:33
Aktualizacja: 10:04
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Świadkowie Jehowy wznawiają spotkania
Fot. użyczone
Dnia 1 kwietnia 2022 roku, po dwóch latach spotkań w formie wideokonferencji, zbory Świadków Jehowy w Polsce i na świecie wznawiają zebrania z osobistym udziałem obecnych.

Wyjątkiem będą miejsca, w których nie pozwolą na to ograniczenia władz lokalnych. Przez ostatnie dwa lata miejsca zebrań Świadków Jehowy na całym świecie pozostawały zamknięte z powodu pandemii i ryzyka związanego z osobistym udziałem obecnych.

Świadkowie Jehowy w Polsce również zawiesili publiczną działalność 14 marca 2020 roku. Od tego czasu kontynuują ją poprzez listy czy rozmowy telefoniczne, organizując także dwa razy w tygodniu spotkania w trybie wideokonferencji. Średnia frekwencja na tych zebraniach przekraczała w Polsce 127 000 osób tygodniowo, mimo że w ponad 1270 zborów jest około 113 000 Świadków Jehowy.

- Cieszymy się, że tak wiele osób z naszej okolicy dołącza do naszych wirtualnych zebrań w poszukiwaniu pokrzepienia i nadziei. Z niecierpliwością czekamy na osobiste spotkanie z tymi osobami, które znamy jedynie z naszych wirtualnych zebrań — powiedział Zbigniew Malarski, lokalny rzecznik Świadków Jehowy. - To wielka radość dla wszystkich Świadków Jehowy na całym świecie. Choć jako jednostki i zbory na wiele sposobów korzystamy z technologii, która nas zbliża, nic nie jest w stanie zastąpić osobistego kontaktu. Z utęsknieniem czekaliśmy na ten moment ponad dwa lata.

Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom takich spotkań, do wszystkich zborów w Polsce zostały wysłane wytyczne dotyczące prowadzenia zebrań w formie „hybrydowej”. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy wiele Sal Królestwa Świadków Jehowy zostało wyposażonych w technologię niezbędną do prowadzenia zebrań, które umożliwiają uczestnictwo zarówno osobom obecnym na miejscu, jak i uczestnikom zdalnym, którzy również będą mogli uczestniczyć w dyskusji. W październiku i listopadzie w różnych krajach na całym świecie przeprowadzono program pilotażowy, aby ocenić, jak można to zrobić najskuteczniej. Wnioski wyciągnięte z tych pilotażowych zebrań pomogły w opracowaniu planu ponownego otwarcia wszystkich Sal Królestwa wszędzie tam, gdzie pozwalają na to przepisy.

- Z radością obserwujemy pokój i jedność wśród Świadków Jehowy w czasach, w których nieustannie dochodzi do podziałów - mówi Zbigniew Malarski. - Wiemy, że wznowienie osobistych spotkań jeszcze bardziej zbliży nas do siebie. Nie możemy się doczekać, kiedy znów się zobaczymy". Na razie Świadkowie Jehowy nie planują wznowienia publicznej działalności kaznodziejskiej, choć jej alternatywne formy trwają nadal. Od początku pandemii do listopada 2021 roku w samej tylko Polsce Świadkowie Jehowy poświęcili 18 milionów godzin na prowadzenie zdalnych kursów biblijnych, rozmów telefonicznych czy pisanie zachęcających listów do osób ze swojego otoczenia. W tym okresie w skali ogólnoświatowej wydali Pismo Święte w 77 nowych językach i zorganizowali dwa ogólnoświatowe wirtualne kongresy w ponad 500 językach. W ciągu ostatnich dwóch lat nie traciliśmy czasu. Nasi współwyznawcy byli bardzo zajęci, pomagając sobie nawzajem oraz ludziom wokół w tym okresie, który dla wszystkich był wyzwaniem. Ale oto właśnie chodzi, jeśli mówimy o chrześcijańskiej miłości i jedności.

Powrót do zebrań z osobistym udziałem obecnych poprzedzą dwa wydarzenia, które odbędą się we wszystkich zborach Świadków Jehowy na całym świecie, w tym także w Polsce. Pierwsze z nich to specjalny wykład zaplanowany w większości zborów na 10 kwietnia 2022 roku i zatytułowany „Gdzie możesz znaleźć prawdziwą nadzieję?”. Drugim będzie coroczna uroczystość upamiętniająca śmierć Jezusa Chrystusa. Odbędzie się ona 15 kwietnia 2022 roku, dokładnie w tym samym dniu, w którym oddał on swoje życie w ofierze 1989 lat temu. Oba te spotkania odbędą się w miejscowych Salach Królestwa z udziałem mówców na żywo. Wszyscy goście są mile widziani - w żadnym z tych miejsc nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy.

Więcej informacji o najbliższym miejscu zebrań Świadków Jehowy można znaleźć w serwisie jw.org. W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 119 000 zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą około 113 000 wyznawców.

Twoja reakcja na artykuł?

449
90%
Cieszy
10
2%
Hahaha
6
1%
Nudzi
2
0%
Smuci
9
2%
Złości
21
4%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group