Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3529
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Świadome seniorki

Sobota, 18 stycznia 2020, 6:36
Aktualizacja: Niedziela, 19 stycznia 2020, 9:57
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Świadome seniorki
Fot. KMP Wałbrzych
W domach trzech mieszkanek powiatu wałbrzyskiego, w wieku od 68 do 88 lat, rozległy się telefony. Dzwoniąca kobieta podająca się za członka rodziny, metodą „na wnuczka” usiłowała wyłudzić pieniądze na adwokata lub wpłacenie kaucji. Panie wykazały się czujnością i nie dały się oszukać.

W domach trzech mieszkanek powiatu wałbrzyskiego rozległy się telefony. Dzwoniąca kobieta podczas rozmowy telefonicznej podając się za synową, opowiadała dramatyczną historię – w jednym wypadku syn, w drugim mąż, a w trzecim wnuczka jest sprawcą wypadku drogowego. Aby uniknąć odpowiedzialności karnej, musi opłacić adwokata lub wpłacić kaucję. Wszystkie panie wykazały się czujnością, nie dały się oszukać i o zdarzeniu natychmiast powiadomiły Policję.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Przestępcy nie pozostają jednak w tyle i modyfikują swoje działania. W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez nich metodą jest tzw. kradzież „na policjanta”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i wyłudzają pieniądze od starszych osób.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group