Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3295
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: „Świadomy wie, co robić z ZSEE”– Konkurs Ogólnopolski

Czwartek, 13 grudnia 2012, 16:23
Aktualizacja: Piątek, 14 grudnia 2012, 8:12
Autor: PAW
REGION, Boguszów-Gorce: „Świadomy wie, co robić z ZSEE”– Konkurs Ogólnopolski
Fot. użyczone
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie–Gorcach bierze udział w ogólnopolskim konkursie na temat właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

„Świadomy wie, co zrobić z ZSEE” to konkurs, który jest częścią kampanii edukacyjnej pt. „Elektroodpady – proste zasady”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej, która jako jedna z pierwszych w Polsce zapoczątkowała ideę projektów edukacyjno-ekologicznych mobilizujących w działanie społeczności szkolne, nauczycieli i rodziców.

W PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach koordynatorem konkursu jest Urszula Filip, a pomaga jej w przedsięwzięciu Joanna Paska oraz uczniowie klasy VIa i VIb (T. Sztuk, A. Majerska, A. Inglot, K. Szymczukiewicz, P. Rotman).

Program składa się z II etapów, w których realizowane są zadania związane z ekologią i właściwą segregacją odpadów. Uczniowie obecnie realizują pierwszy etap zadania, a mianowicie tworzą mapę gminy, w której zaznaczone będą nielegalne składowiska odpadów oraz sklepy, zakłady przemysłowe, które zajmują się wytwarzaniem i sprzedażą sprzętu elektronicznego. Uczniowie planują nawiązać współpracę z firmami, które pomogą w organizacji zbiórki elektroodpadów. Zaangażowanym uczestnikom „EkoSzóstki” życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group