Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4203
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Światowy Dzień Turystyki w Oddziale Ziemi Wałbrzyskiej PTTK

Niedziela, 25 września 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: PAW
REGION: Światowy Dzień Turystyki w Oddziale Ziemi Wałbrzyskiej PTTK
Fot. red
Światowa Organizacja Turystyki (United Nations World Tourism Organization – UNWTO) jest wyspecjalizowaną organizacją ONZ, która została utworzona w 1975 roku, a jej siedzibą jest Madryt. Polska jako jedno z państw założycieli Organizacji Narodów Zjednoczonych jest członkiem UNWTO od początku jej istnienia.

W 1979 roku decyzją Światowej Organizacji Turystyki dzień 27 września został ustanowiony jako Światowy Dzień Turystyki i jest obchodzony w 154 państwach na całym świecie. W bieżącym roku przewodnim hasłem jest: TURYSTYKA – ŁĄCZENIE KULTUR.

Sekretarz Generalny UNWTO, Taleb Rafii twierdzi, że: „Przesłaniem Światowego Dnia Turystyki jest fakt, iż dzięki turystyce, miliony ludzi z różnych kultur łączą się na całym świecie jak nigdy przedtem. Ta interakcja pomiędzy ludźmi z różnych środowisk i prowadzących różny styl życia stanowi ogromną szansę dla rozwoju tolerancji, szacunku i wzajemnego zrozumienia. Kultura jest jednym z naszych najcenniejszych aktywów i wymaga ochrony, a aktywność turystyczna ludzi powinna przebiegać z zachowaniem posiadanego dziedzictwa dla przyszłych pokoleń”.

Światowy Dzień Turystyki ma uświadomić wszystkim jak znaczący jest wpływ turystyki na wszystkie sfery działalności ludzkiej – kulturowej, społecznej, politycznej czy gospodarczej.

PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej od chwili ustanowienia święta turystyki aktywnie włączył się w jego obchody. Co roku sztandarową imprezą jest „Zlot Turystów na Wielkiej Sowie”, gdzie jednym z założeń jest przybliżenie wartości poznawczej w różnych jej aspektach.
Zlot odbywa się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Starostwa Powiatowego i Komisji Turystyki Górskiej ZG

Cele zlotu:

1. Obchody 60-lecia istnienia Oddziału PTTK Ziemi Wałbrzyskiej i Światowego
Dnia Turystyki.
2. Uroczyste obchody Roku turystyki rodzinnej oraz Roku Sudeckiego KTG ZG
PTTK.
3. Popularyzacja i promocja turystyki oraz ukazanie piękna Gór Sowich.
4. Ukazanie osobliwości przyrodniczych i krajoznawczych Gór Sowich.
Więcej informacji na www.walbrzych.pttk.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group