Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1501
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Światowy Dzień Zwierząt

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 3 października 2009, 8:48
Aktualizacja: 8:50
Autor: EG
Fot. eg
Już jutro, 4 października, w dniu św. Franciszka z Asyżu, czworonogi obchodzą swoje święto.

- Nie patrzymy, czy jest święto, czy nie – staramy się naszym psom poprawić los – mówi kierownik wałbrzyskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt Irena Nowak.

Światowy Dzień Zwierząt w naszym kraju stał się także Ogólnopolskim Dniem Adopcji Zwierząt. Według szacunków mamy w domach blisko 10 mln psów i 5 mln kotów. Szacunkowa liczba bezdomnych zwierząt zbliża się do miliona. Ponad 30 tys. z nich czeka na nowych właścicieli w schroniskach.

4 października wałbrzyskie schronisko, jak w każdą niedzielę, będzie otwarte od 10.00 do 14.00. Mieszkańcy mogą przyjść, przyjrzeć się mieszkającym tu psom i dostać czworonoga za darmo. Wszystkie psy są zaszczepione i zachipowane.

- Zainteresowania naszymi psami nie ma żadnego. W ubiegłym roku przez cały październik odwiedziło schronisko kilkanaście osób. Ale najwięcej przychodziło uczniów z nauczycielami, którzy prowadzą akcje zbiórek karmy dla zwierząt. Przygotowuje się do zimy: remontujemy boksy i budy, sprawdzamy wybiegi. Górne boksy są już wyremontowane, zostały te w dolnej części - mówi Irena Nowak.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group