Środa, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 1923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Krwiodawcy znów pomogli

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 14 września 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:10
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Świebodziccy krwiodawcy znów dali wyraz swojej wielkoduszności. Podczas zbiórki, która odbyła się w sali Miejskiego Domu Kultury, we wtorek 8 września, udział wzięło 26 osób, z czego aż 21 zostało zakwalifikowanych do oddania krwi.

W efekcie zbiórki udało się zebrać 10 litrów bezcennego leku. To ważne, zwłaszcza, że po okresie wakacji, kiedy to statystycznie częściej dochodzi do nieszczęśliwych wypadków, zapotrzebowanie na krew wzrasta. Aktywność świebodzickiego środowiska krwiodawców doceniona została przez panią Teresę Kamińską, kierownik ds. promocji krwiodawstwa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

- Świebodzice należą do czołówki miast, w których mieszkańcy najchętniej angażują się w akcję poboru. Największa w tym zasługa dawców, którzy czują potrzebę pomocy, ale zbiórki nie odbywałyby się z taką skutecznością, gdyby nie bardzo dobra współpraca z samorządem - powiedziała Teresa Kamińska.

Zgodnie z przyjętą tradycją, również teraz zbiórce towarzyszyło losowanie nagrody niespodzianki, ufundowanej przez jednego ze świebodzickich przedsiębiorców. Tym razem prezent - drukarka - dla szczęśliwego krwiodawcy zasponsorował pan Adam Jennings z firmy Famalen. Obdarowaną została pani Dagmara Szot. Zbiórkę osłodziła również Śnieżka-Invest, przekazująca cukierki dla krwiodawców.

Następna zbiórka już 15 października. Wszystkich chętnych do niesienia pomocy zapraszamy już dziś.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group