Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 2095
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pola Nadziei znów rosną

Wiadomości: Świebodzice
Poniedziałek, 2 listopada 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:17
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
190 cebulek żonkili już czeka, by wiosną rozkwitnąć i wspomóc nieuleczalnie chore dzieci. Po raz czwarty Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych w Świebodzicach zainaugurował akcję Pola Nadziei.

Pola Nadziei to międzynarodowa akcja sadzenia żonkili, pozyskiwania funduszy na działalność hospicjum, a przede wszystkim szerzenia idei hospicyjnej w społeczeństwie.

27 października społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi posadziła sadzonki kwiatów. W akcji wziął udział Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, Kacper Nogajczyk Prezes ZGK Świebodzice, Ilona Szczygielska, Kierownik Wydziału Promocji UM, Alicja Pawlica z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych. Gospodarzami uroczystości byli uczniowie szkoły w raz z dyrektor Magdaleną Stąpor.

- Zasadziliśmy 190 cebulek. Wiosną staną się pięknymi kwiatami – symbolami nadziei i solidarności z chorymi dziećmi. Będziemy je rozdawać za dobrowolną sumę przekazaną na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci - mówi dyrektor Magdalena Stąpor.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei oraz symbolem wsparcia dzieci nieuleczalnie chorych. Przypominają o tych najmłodszych, bezbronnych i cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Cebulki żonkili zasadzone jesienią, odrodzą się na wiosnę a gdy rozkwitną przy szkole, staną się widocznym znakiem tego, że świebodziczanom nie jest obojętne cierpienie osób chorych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group