Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3449
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Świebodzice: Ruszyły prace – będzie nowy market

Poniedziałek, 22 września 2014, 6:20
Aktualizacja: 7:11
Autor: opr.red.
Region: Świebodzice: Ruszyły prace – będzie nowy market
Fot. użyczone/www.swiebodzice.pl
Rozpoczęły się prace przy budynku zlokalizowanym przy ul. Strzegomskiej 11. Obiekt kojarzony przez mieszkańców z racji znajdujących się w nim siedzib wielu firm zostanie zmodyfikowany na potrzeby powstającego w tej części miasta marketu.

Prace przy budynku, m.in. zdjęcie więźby dachowej są efektem transakcji w obiegu prywatnym pomiędzy właścicielem nieruchomości a siecią handlową Aldi. W efekcie zawartej umowy, 20 lutego 2014 r. Starostwo Powiatowe w Świdnicy wydało zgodę na przeprowadzenie rozbiórki znajdujących się przy ul. Strzegomskiej budynków gospodarczych oraz przebudowę kamienicy.

W wyniku prowadzonych prac na terenie dotychczasowego komisu samochodowego powstanie sklep dyskontowy Aldi o powierzchni ponad 700 m kwadratowych i kubaturze 10 171 m sześciennych. W ramach inwestycji stworzone zostaną tereny zielone wraz z nasadzeniami z zieleni izolacyjnej, miejsca parkingowe wraz z komunikacją wewnętrzną, oraz sieci kanalizacji sanitarno-deszczowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group