Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3306
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Świebodzice: więcej propozycji w ramach budżetu partycypacyjnego

Poniedziałek, 6 października 2014, 6:20
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:11
Autor: opr.red.
Region: Świebodzice: więcej propozycji w ramach budżetu partycypacyjnego
Fot. www.swiebodzice.pl
Zakończył się pierwszy etap tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Trwający od połowy kwietnia do 30 września nabór wniosków od mieszkańców zamknął się liczbą 35 zgłoszeń. To zdecydowanie więcej niż w roku ubiegłym, gdy świebodziczanie zawnioskowali o realizację 24 zadań.

Widoczny progres jest dowodem na to, że pomysł wprowadzenia budżetu partycypacyjnego był trafny. Dzięki umożliwieniu mieszkańcom możliwości diagnozowania i raportowania ich bieżących oczekiwań wyremontowane zostały chodniki, zamontowano nowe lampy, odnowiono balustrady na kładce przy ul. Wiejskiej oraz wykonano wiele innych, które wpłynęły na poprawę komfortu mieszkańców. Nie inaczej będzie i tym razem, ponieważ wśród zgłoszeń znów dominują prace dotyczące remontów dróg, chodników i podwórek.

Obecnie wszystkie zgłoszone propozycje zostały przekazane wydziałom Urzędu Miejskiego, które ocenią stopień zaawansowania zgłoszonych wniosków, oszacują przybliżony koszt jego realizacji, a także stwierdzą czy dane zadanie należy do właściwości Gminy, a nie np. osoby prywatnej bądź też zarządcy drogi. Ten etap potrwa do 24 października. Następnie wszystkie propozycje, wraz z adnotacją zostaną opublikowane na stronie miejskiej oraz w "Gazecie Świebodzickiej".

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group