Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4708
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Święta Góra Garbarka w obiektywie Kazimierza Szymeli

Niedziela, 28 października 2018, 10:34
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Święta Góra Garbarka w obiektywie Kazimierza Szymeli
Fot. Robert Bajek
W Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wczoraj wernisaż autorskiej wystawy Kazimierza Szymeli – "Święta Góra Grabarka”.

Prezentowane podczas wystawy zdjęcia pochodzą z 19 sierpnia 1984 roku. Zostały wykonane podczas Święta Przemienienia Pańskiego. Jest to dzień absolutnie wyjątkowy, ponieważ tego dnia z całej Polski, a nawet spoza jej granic schodzą się Górę Garbarkę pielgrzymi, przynosząc na wzgórze krzyże intencyjne. Jest to wydarzenie religijne i duchowe, a dla artysty fotografa, którym jest Kazimierz Szymela również wyzwanie mające na celu uchwycenia niepowtarzalnych emocji pielgrzymów.

Kazimierz Szymela jest członkiem Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej, podobnie jak Alek Ziółkowski, który podczas wczorajszego wernisażu streścił licznie zebranym gościom historię Świętej Góry Garbarki. Autor prezentowanych w ramach wystawy zdjęć mówił natomiast o wyjątkowym klimacie tego miejsca, zwłaszcza podczas tak wielkiego święta. Zaznaczył, że Góra Garbarka jest dla osób prawosławnych tym, czym Jasna Góra dla osób wyznania rzymskokatolickiego i zdecydowanie warto to miejsce odwiedzić.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group