Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2488
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świetna zabawa przed przedszkolem w Czarnym Borze

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Czwartek, 31 maja 2012, 7:56
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:48
Autor: opr. PAW
Fot. Fundacja "Pasterze"
Niewielkie lokalne przedszkole (Gminne Przedszkole Melafirek w Czarnym Borze), na czele którego stoi oddana w 100 % dzieciom dyrektor Grażyna Szczepaniak, zorganizowało z pomocą rodziców festyn rodzinny z atrakcjami.

Rodzice pieką ciasta, zakupują kiełbaski i podobne smakołyki, które podczas festynu są sprzedawane. Organizowana jest również loteria. Dochód z całej imprezy przekazywany jest dla dzieci przedszkolnych w zależności od potrzeb; na zabawki, pomoce dydaktyczne.

„Fundacja Pasterze": Fundacja, której głównym celem jest pomoc psom, głównie chodzi o Berneńskie Psy Pasterskie i Owczarki Podhalańskie. Generalnie wszystkie niezbędne informacje zawarte są na stronie fundacji: http://www.pasterzeforum.pl/index.php

Przedstawiciele fundacji zostali zaproszeni do przedszkola w dzień festynu celem przeprowadzenia lekcji edukacyjnej o tematyce: kim dla człowieka jest pies, kiedy pies dla dziecka stanowi zagrożenie i co należy w takiej sytuacji zrobić. Omawiano również zasady doboru psa do charakteru człowieka, mówiono o tym, że pies "ma wiele zastosowań". Jedne psy wykorzystywane są w ratownictwie, inne w dogoterapii, są psy stróżujące i towarzyszące. W pokazie brała udział Meda, doskonale ułożony i zrównoważony pies. Jej Pani pozwoliła dzieciom po krótkim wstępie karmić psa, prowadzać na smyczy, ciągle pokazując jej zdyscyplinowanie i klasę.

Takie zajęcia mają na celu zmianę błędnego myślenia i postępowania. Dla dzieci jest to spora dawka, jak się okazuje, dość interesującej wiedzy. Aktywnie współpracują z Elzą i chętnie zajmują się Medą. Do Czarnego Boru przyjechały jeszcze dwa psy Berni i Darcy. Darcy bardzo się boi. Jest psem lękliwym, dlatego też bierze udział w takich spotkaniach, pokazując niektórym dzieciom, że on też się ich boi, a mimo wszystko jest spokojny, nie szaleje, nie panikuje. Berni, skrzywdzony przez ludzi, nie widzi. Nie jest to jednak zauważalne. Świetne wyczucie przestrzeni, kochająca Pani u boku i szczęśliwy, pomimo swojej wady, pies. Fundacja składa się głównie z wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas na rzecz psiaków.

--

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group