Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4075
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Święto Flagi

Piątek, 3 maja 2013, 19:00
Aktualizacja: Sobota, 4 maja 2013, 22:19
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Święto Flagi
Fot. Robert Bajek
2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – święto obchodzone od 2004 roku. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne tegoroczne obchody Dnia Flagi w Wałbrzychu odbyły się w Bibliotece Pod Atlantami a nie tak jak pierwotnie planowano na Placu Teatralnym.

Na wstępie Wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk przypomniał zebranym, czym jest Dzień Flagi i jak ważne jest to święto. Następnie historię flagi przedstawił kustosz wałbrzyskiego Muzeum - Jarosław Graniczny.

Podczas obchodów odbył się konkurs na najciekawszy biało-czerwony strój, w którym udział wzięła młodzież z wałbrzyskich szkół. Nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, zorganizowanego przez wałbrzyskie Muzeum. W konkursie tym tematyka była dowolna, ważne było jedynie, żeby na pracach pojawiały się kolory biały i czerwony. Bezpośrednio po ogłoszeniu wyników konkursu plastycznego nastąpiła dekoracja laureatów. Zorganizowano również wystawę prac konkursowych. O część artystyczną zadbał Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych, prezentując zebranym polskie tańce ludowe i piosenki. Były to występy zarówno grupowe jak i indywidualne, solistyczne.

Organizatorami obchodów Dnia Flagi było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Muzeum w Wałbrzychu, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Urząd Miasta Wałbrzycha oraz Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group