Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2530
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Święto plonów w Starych Bogaczowicach

Poniedziałek, 11 września 2017, 15:21
Aktualizacja: Wtorek, 12 września 2017, 9:59
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Święto plonów w Starych Bogaczowicach
Fot. organizatorzy
Święto plonów w Starych Bogaczowicach mamy już za sobą. Obfite były nie tylko plony ale również program dożynek. Kto nie był niech żałuje.

Święto zgodnie z tradycją rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele parafialnym p.w. Św. Józefa Oblubieńca w Starych Bogaczowicach, a następnie korowód dożynkowy przeszedł na boisko sportowe. Odbył się tradycyjny konkurs na wieniec dożynkowy. Pierwsze miejsce zajęło sołectwo Witków, drugie Stare Bogaczowice, a trzecie sołectwo Jaczków. Nagrody ufundował Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego. 

W tym roku na dożynki do Starych Bogaczowic zawitał cały Powiat. Byli parlamentarzyści, radni gminni i powiatowi, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu wałbrzyskiego, przedstawiciele służb mundurowych i wielu innych gości, których nie sposób wymienić.

Na miejscu można było zasmakować w wyśmienitych potrawach, wypiekach, przetworach domowej roboty. Wystawili się regionalni wytwórcy i artyści, a nawet sportowcy w motoparku. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja przeciągania liny – po jednej stronie mieszkańcy gminy, radni i m.in. Starosta Jacek Cichura, Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski i wójt Mirosław Lech, a po drugiej …..ciągnik rolniczy. Ludzie pokazali „siłę powiatu”, mały ciągnik został zatrzymany, a przy dużym nie wytrzymała lina. Pomysłodawca konkurencji był radny Bogusław Uchmanowicz. Na najmłodszych czekały place zabaw i konne przejażdżki. Do tańca przygrywała ludowa muzyka, a finał należał do gwiazdy disco polo Power Boy.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group