Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3492
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Święto policji

Wtorek, 16 lipca 2019, 7:26
Aktualizacja: Środa, 17 lipca 2019, 10:45
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Święto policji
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji, którzy pełnią służbę na terenie miasta oraz Powiatu Wałbrzyskiego w poniedziałek obchodzili swoje święto.

Podczas uroczystości w Teatrze Zdrojowym ponad stu funkcjonariuszy otrzymało awanse oficerskie i podoficerskie oraz odznaczenia państwowe. Święto zbiegło się z setną rocznicą powstania Policji Państwowej. Podczas nominacji policjantom towarzyszyli najbliżsi. Nie zabrakło również gości związanych z samorządem. W uroczystościach uczestniczyła m.in. Iwona Frankowska - Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Piotr Leciejewski, delegat księdza Biskupa Świdnickiego, ks. prałat Marek Korgul, wikariusz biskupi, Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, Zastępca Prezydent Miasta Wałbrzycha Sylwia Bielawska.

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu i wprowadzenia sztandaru. Przybyłych gości przywitał Komendanta Miejski Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztof Lewandowski, który w swoim przemówieniu podkreślił, że to w wielu przypadkach od podejmowanych przez policjantów decyzji zależy życie i zdrowie ludzkie. Tym samym funkcjonariusze każdego dnia swoją postawą udowadniają, że policjantem się nie bywa, ale jest nim cały czas.
- Często, będąc nawet po służbie, podejmujecie działania ratujące ludzkie życie. W ostatnim roku z dumą czytałem podziękowania dla Was skierowane na moje ręce. Tak było w przypadku policjanta z komisariatu w Głuszycy, który jadąc po służbie do domu, w miejscowości Świerki jako jedyny zareagował na widok dwojga starszych ludzi leżących na poboczu ruchliwej drogi potrzebujących natychmiastowej pomocy. Taką samą dumę odczuwałem, gdy policjanci ruchu drogowego wspólnie z jedynym z przechodniów przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu resuscytowali, do czasu przybycia służb medycznych, mężczyznę, u którego ustały czynności życiowe. Dzięki Waszemu skutecznemu działaniu mieszkaniec naszego miasta po krótkim pobycie w szpitalu wrócił już do zdrowia. Cały czas mam przed oczami zdjęcie funkcjonariusza z wydziału prewencji wałbrzyskiej komendy, który w styczniu tego roku z bloku objętego pożarem wyniósł kilkuletniego chłopca, ratując mu życie. Warto dodać, że życie naszemu funkcjonariuszowi zawdzięcza również dwoje turystów z Czech, którzy zsunęli się z 400 metrowego zbocza górskiego w rejonie Śnieżki. To będący w czasie w wolnym od służby wałbrzyski policjant udzielił jednemu z poszkodowanych pierwszej pomocy i wezwał służby ratownicze, które ostatecznie odnalazły poszkodowaną kobietę.

Komendant ponadto podziękował przy tej wyjątkowej, historycznej okazji jaką jest 100. rocznica powstania Policji Państwowej, wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu za wytężoną, efektywną służbę i pracę, za systematyczne podnoszenie swoich kwalifikacji, za prezentowany w codziennej służbie profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków oraz za odwagę, którą niejednokrotnie trzeba się wykazywać w trudnych, czasami krytycznych sytuacjach.

Jak podkreślał Komendant Miejski Policji Krzysztof Lewandowski, policja na przestrzeni ostatniego roku miała sporo pracy. To wydarzenia związane m.in. z wyborami czy alarmy bombowe. Brakuje również kadry. Kilkadziesiąt wakatów czeka na do obsadzenia choć nabór do Policji jest w trybie ciągłym. Oczywiście jest również sporo sukcesów, a do najważniejszych należą bohaterscy policjanci ratujący życie. Nie zapominać należy o powstałej klasie mundurowej przy IV LO w Wałbrzychu.

W tym roku na wyższe stopnie służbowe awansowało 115 funkcjonariuszy wałbrzyskiego garnizonu, w tym: 4 oficerów, 52 aspirantów i 47 sierżantów oraz 12 posterunkowych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
20%
Nudzi
1
10%
Smuci
5
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group