Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 2602
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Święto policji na wałbrzyskim Rynku

Wtorek, 29 lipca 2014, 17:37
Aktualizacja: Czwartek, 31 lipca 2014, 10:42
Autor: red.
Wałbrzych: Święto policji na wałbrzyskim Rynku
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Wałbrzychu świętowali policjanci. Okazją do świętowania była 95 rocznica utworzenia w Polsce Policji Państwowej. Uroczystość, w której oprócz policjantów uczestniczyli przedstawiciele kościoła, władz miejskich i samorządowych, przedstawiciele parlamentu, uczelni i oczywiście mieszkańcy miasta, odbyła się na wałbrzyskim Rynku.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kościele pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Następnie uczestnicy obchodów wraz z pocztem sztandarowym i orkiestrą KWP we Wrocławiu przemaszerowali do Rynku. Część oficjalną rozpoczęło przemówienie Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, który przypomniał znaczenie i wagę tego święta, oraz podsumował pracę wałbrzyskiej policji. Następnie funkcjonariusze policji i pracownicy cywilni, którzy szczególnie wyróżniali się podczas pracy odebrali odznaczenia państwowe i resortowe, a także akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Po dokonaniu odznaczeń przyszedł czas na przemówienia przybyłych na uroczystość gości. Wśród osób, które gratulowały wyróżnionym funkcjonariuszom i dziękowały za oddaną służbę znaleźli się: Biskup Adam Bałabuch, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, wałbrzyscy parlamentarzyści - Agnieszka Kołacz-Leszczyńska - Poseł na Sejm RP i Wiesław Kilian - Senator RP, a także Wicestarosta Wałbrzyski Andrzej Lipiński, Rektor wałbrzyskiego PWSZ Elżbieta Lonc, oraz przedstawiciele gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej.

W wałbrzyskich obchodach 95 rocznicy utworzenia Policji Państwowej, która powstała na mocy ustawy Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 roku uczestniczył również Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu - Wojciech Ołdyński, który otrzymał nominację na stopień nadinspektora, czyli generała. Uroczystość zakończyła parada orkiestry dętej KWP we Wrocławiu.

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group