Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 2900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Święto seniorów w Wałbrzychu

Wtorek, 19 września 2017, 9:23
Aktualizacja: 9:24
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Święto seniorów w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
IV Wałbrzyskie Senioralia rozpoczynają się w czwartek, 21 września na Placu Magistrackim. W czasie ich trwania zaplanowana jest promocja Ogólnopolskiej Karty Seniora, Kampanii Kopert „Na Ratunek” oraz akcji „Bezpieczny Senior”.

Od poloneza i przekazania seniorom kluczy do miasta, tak zaczną się obchody tegorocznych Senioralii. Bogaty program całej imprezy sprawi, że na pewno nie zabraknie atrakcji. Drugiego dnia (22.09) w Bibliotece Podzamcze, Klubie Seniora odbędzie się akcja „Bezpieczny Senior”, Akademia Zdrowia Seniora. Na sobotę, 23 września zaplanowano V Marsz Seniora. Uczestnicy będą wędrować określoną trasą nad Zalew w Starych Bogaczowicach. W niedzielę na seniorów czeka VII Piknik Wałbrzyskich Organizacji Pozarządowych na Piaskowej Górze, oraz gra miejska. Poniedziałek, 25 września to dzień aktywnych warsztatów pt. „Nie czekaj na innych. Zacznij działać sam!”. Następnego dnia uczestnicy udadzą się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa na konferencję nt. „Dobrych praktyk stosowanych przy udzieleniu wsparcia osobom chorującym na chorobę Alzheimera i ich rodzinom” oraz na Debatę Oksfordzką „Starzenie się to zaszczyt czy przekleństwo”. 27 i 28 września to wystawy i występy seniorów w Starej Kopalni w ramach Festiwalu Pasji i Kreatywności. Ostatni piątek i sobota września upłyną pod znakiem sportowej rywalizacji w III Olimpiadzie Sportowej Seniorów na terenie Aqua-Zdroju. Światowy Dzień Seniora, 1-go października zakończy IV Wałbrzyskie Senioralia. Tego dnia w Hotelu Maria odbędzie się Wielki Bal.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Posłanka RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Senator Senatu RP Wiesław Kilian, Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group