Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Święto spółdzielni

Niedziela, 13 października 2019, 8:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 października 2019, 8:19
Autor: JAZ
Wałbrzych: Święto spółdzielni
Fot. JAZ
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wałbrzychu odbyła się uroczystość, podczas której świętowano pierwsze urodziny Wałbrzyskich Przedsiębiorstw Społecznych.

W połowie maja zeszłego roku pięć organizacji pozarządowych zawiązało trzy przedsiębiorstwa społeczne. Organizacje wrażliwe społecznie mają za zadanie w sposób powtarzalny, wręcz systemowy, wspierać osoby, które znalazły zatrudnienie w danej firmie. Często wiąże się to z aktywizacją takich osób w działania animacyjne, wskazujące różne możliwości rozwoju.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przedsiębiorstwa zaprezentowały swoje bardzo różne działalności. Siódme Niebo zajmuje się krawiectwem, Nasze Wsparcie pomaga osobom starszym, niepełnosprawnym, a Zielony Zakątek prowadzi prace porządkowe. Ważny jest jednak system współpracy tychże spółdzielni. W związku z ich charakterem pracy, mogą one liczyć na wsparcie z zewnątrz. Przekazywane spółdzielniom środki unijne często służą zakupowi sprzętu, dopłatom do pensji czy dofinansowaniu składek ZUS. Jest to o tyle istotne, że spółdzielnie muszą być atrakcyjne na lokalnym rynku. Tylko tak mogą się rozwijać i wciąż istnieć. Rynek sprawia, że konkurencja jest duża. Klienci wymagają odpowiedniego doświadczenia i sprzętu. Wałbrzyskie spółdzielnie póki co radzą sobie z problemami, a dzięki wsparciu z zewnątrz są konkurencyjne i małymi krokami idą do przodu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
60%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group