Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1420
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Święto Uczelni w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 17 czerwca 2012, 10:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 czerwca 2012, 6:11
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
W piątek 15 czerwca w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu odbyła się uroczystość z okazji 13. rocznicy podpisania przez Prezesa Rady Ministrów – Jerzego Buzka, Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 1999 r. w sprawie jej utworzenia.

- Kolejny trzynasty rok naszej uczelni to rok akademicki 2011/2012, który powoli dobiega końca. Owocem naszej pracy są kolejne roczniki absolwentów, którymi się chlubimy. W tym roku po raz pierwszy zaprezentujemy Państwu już formalnie zarejestrowane Stowarzyszenie Studentów PWSZ – przemawiała JM Rektor prof. zw. dr hab. Elżbieta Lonc.

Uroczystość rozpoczęła się polonezem Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Wśród licznie przybyłych gości do Auditorium Novum znaleźli się: przewodniczący konwentu Henryk Gołębiewski, przedstawiciele samorządu terytorialnego: prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz wiceprezydent Zygmunt Nowaczyk, przedstawiciele samorządów lokalnych społeczności, służby duchowe i mundurowe, dyrektor Teatru Dramatycznego Danuta Marosz oraz dyrektorzy szkół średnich w Wałbrzychu. Wśród obecnych znaleźli się mali „żacy” oraz studenci Wałbrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Budowanie uczelni nie jest zadaniem prostym. Jest bowiem długotrwałym procesem społecznym. Powszechnie wiadomo, że tkwi w nim siła wielu pokoleń, ale i ludzi, którzy pracują na przyszłość, darzących się wzajemnym szacunkiem. I takich właśnie ludzi, budowniczych naszej uczelni, wyróżniamy – mówiła pani Elżbieta Lonc.

Podczas uroczystości zadebiutował chór uczelniany, któremu właśnie w tym dniu została nadana nazwa „Daisy”, a tym samym rozstrzygnięto konkurs na jego nazwę. Zaprezentowało się również Stowarzyszenie Absolwentów, którego przewodniczącym został Rafał Kluba. Najzdolniejsi otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group