Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 5066
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Święto Ziemi w gminie Walim

Środa, 19 maja 2010, 13:04
Aktualizacja: 13:05
Autor: red
REGION, Walim: Święto Ziemi w gminie Walim
Zarówno dorośli jak i dzieci wykazali się hartem ducha
Fot. Urząd Gminy w Walimiu
W okolicach Jeziora Bystrzyckiego w Zagórzu Śląskim w gminie Walim odbyła się cykliczna impreza „Święto Ziemi na brzegu jeziora”.

Impreza podobnie jak w latach poprzednich miała charakter konkursu. Najważniejsza i najbardziej zacięta rywalizacja dotyczyła zbierania śmieci. Pogoda wprawdzie nie dopisała, ale rywalizacja była bardzo zacięta. Zawodnicy ze względu na padający deszcz mieli utrudnione zadanie. Zespoły składające się z dziecka i osoby dorosłej walczyły jednak dzielnie. Organizatorzy, a więc Gmina Walim oraz Centrum Kultury i Turystyki, postarali się o wspaniałe nagrody – laureaci pierwszych trzech miejsc dostali rowery górskie, kolejne trzy miejsca nagrodzono konsolami do gier. Dla pozostałych uczestników przygotowano sprzęt turystyczny i nagrody pocieszenia.

Wielkie sprzątanie w grupie wiekowej od 7 do 13 lat: wygrał Michał Hulecki przed Mateuszem Zalewskim i Zuzanną Neuberg. Wśród starszych dzieci w wieku 14-18 lat triumfował Jan Michalski, drugie miejsce zajęła Alicja Świerszczak, a trzecie Mateusz Gałysa.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group