Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5066
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sybiracy w wałbrzyskiej szkole

Sobota, 9 grudnia 2023, 6:41
Autor: Wacław Kwieciński
Wałbrzych: Sybiracy w wałbrzyskiej szkole
Fot. organizatorzy
Wałbrzyscy Sybiracy, realizując swoje statutowe zadania, 7 grudnia udali się z lekcją żywej historii do jednej ze szkół ponadpodstawowych w Wałbrzychu.

Lekcja w Zespole Szkół Nr 5 na długo pozostanie uczniom 3 klas technikum w pamięci. Była to lekcja żywej historii z udziałem świadka tych wydarzeń. Na lekcję tę do Szkoły przybyli członkowie wałbrzyskiego Koła Sybiraków w osobach Sybiraczki Raisy Podhorodeckiej i Wacława Kwiecińskiego Sekretarza Koła Związku Sybiraków prowadzącego to spotkanie. Uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną "Sybiracy-Pamiętamy" przygotowaną przez Wacława Kwiecińskiego, wysłuchali też wzruszających kazachstańskich wspomnień Pani Raisy. Na zakończenie spotkania goście przeprowadzili krótki konkurs z wiedzy przekazanej na tym spotkaniu i trzeba zaznaczyć, że wszyscy odpowiedzieli bezbłędnie na pytania. Nagrodą za udział w konkursie były tomiki poezji Wacława Kwiecińskiego „Poezja Sybiru” z dedykacją od autora.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Szkoły oraz Pani Małgorzacie Wieszewskiej za zaproszenie na tą wyjątkową lekcję i pięknie dziękujemy uczestnikom tej lekcji za przekazane żywe upominki.

Wacław Kwieciński
Sekretarz Koła ZS w Wałbrzychu
Zdjęcia: Małgorzata Wieszewska i Wacław Kwieciński

Twoja reakcja na artykuł?

5
26%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
12
63%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group