Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5027
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sygnalizacja to miliony

Wtorek, 27 grudnia 2022, 9:55
Aktualizacja: 11:57
Autor: PAW
Wałbrzych: Sygnalizacja to miliony
Fot. archiwum
Podczas czatu prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja z mieszkańcami Wałbrzycha padały pytania o zasady funkcjonowania sygnalizacji świetlnej w naszym mieście.

Jedno z pytań dotyczyło tego, czy istnieje szansa na wydłużenie czasu sygnalizacji świetlnej dla pieszych korzystających z przejść m.in w okolicach Placu Grunwaldzkiego. Jak wspomniał prezydent, taka szansa istnieje, ale wszelkie ruchy dotyczące zmian w regulacji sygnalizacją świetlną na wszystkich skrzyżowaniach są dokładnie analizowane i decyzje podejmowane są po głębokich przemyśleniach. Każda zmiana, nawet tak drobna jak wydłużenie czasu sygnalizacji na przejściu dla pieszych, oznacza również zmiany w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej dla kierowców i wydłuża dla nich czas oczekiwania na przejazd skrzyżowania, a zmiana na jakimkolwiek skrzyżowaniu wiąże się ze zmianami również na innych skrzyżowaniach, bowiem system sygnalizacji świetlnej jest zsynchronizowany.

Pojawiło się również pytanie dotyczące skrzyżowania ulic Karkonoskiej z ulicą 1 Maja na Sobięcinie.

- Z tego, co się orientuję, to na tym skrzyżowaniu po zakończeniu trwających obecnie prac, nie ma w planach budowy sygnalizacji świetlnej - informuje prezydent Roman Szełemej. - Po zakończeniu prac ruch na Sobięcinie powinien odbywać się płynnie, zarówno ulicą 1 Maja jak i Karkonoską i nie ma potrzeby budowy sygnalizacji świetlnej, która kosztuje spore pieniądze.

Prezydent podkreśla, że postęp prac na tym obszarze jest wreszcie widoczny i ogromne prace ziemne są prowadzone od zburzonego wiaduktu do ulicy Zachodniej. Spowodowane jest to tym, że droga będzie składała się z trzech pasów ruchu, a to właśnie wymaga wycinki sporej ilości drzew. Trwają też prace na ulicy 1 Maja aż do skrzyżowania z ulicą Karkonoską i tam prace są zaawansowane. Obecnie postępy prac powinny coraz bardziej widoczne w kierunku skrzyżowania ulicy 1 Maja z ulicą II Armii. Wykonawca, a więc firma Eurovia, zapewnia, że do końca sierpnia przyszłego roku wszelkie roboty powinny zostać ukończone.

Twoja reakcja na artykuł?

11
35%
Cieszy
8
26%
Hahaha
2
6%
Nudzi
2
6%
Smuci
5
16%
Złości
3
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group