Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1716
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

System walki w bliskim kontakcie w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 27 października 2012, 6:25
Aktualizacja: 9:30
Autor: Wiktoria Blicharz
Fot. Wiktoria Blicharz
Wykład o wybranych elementach wojskowego systemu walki w bliskim kontakcie w odniesieniu do zagrożeń współczesnej szkoły prowadzony przez mjr Mirosława Meńkarskiego w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki tylko przez moment niósł za sobą treści teoretyczne. Chodziło bowiem głównie o prezentację, której dość skutecznie dokonali uczniowie prelegenta.

Sala gimnastyczna zespołu nr 8 w Wałbrzychu, popularnie zwanego „energetykiem” zamieniła się w czwartkowy poranek w salę pokazową.

Znaczenie miał z pewnością także wstęp teoretyczny, podczas którego mjr Mańkarski referował wyznaczniki przemocy i co najważniejsze - sposoby bronienia się przed nią. Sporą część wykładu poświęcono idei współpracy tak ważnej podczas ćwiczeń wojskowych i w momencie zastosowaniach ich w praktyce.

Po krótkim wstępie nastąpiła prezentacja sprawności fizycznej sześciu podopiecznych prelegenta. Początkowo w parach, przy instruktażu słownym mjr Meńkarskiego prezentowali sposoby obrony czy radzenia sobie z przeciwnikiem m.in. uzbrojonym w noże.

Prezentacja była interesującą ilustracją myśli z części teoretycznej wedle której „kto zwycięstwo nad sobą odnosi jest człowiekiem potężnym”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group